Nowości Uprawa i siew

Kultywatory międzyrzędowe Väderstad Extract 

Data publikacji:

Väderstad to firma dostarczająca innowacyjne i wysoce wydajne maszyny oraz koncepcje uprawy i siewu, które wspierają nowoczesne rolnictwo. Poprzez usprawnianie procesów rolniczych i zwiększanie efektywności, jej celem jest stać się wiodącym na świecie partnerem w osiąganiu optymalnych wyników pracy rolników. Do oferty szwedzkiego producenta już wkrótce dołączą nowe kultywatory międzyrzędowe serii Extract, idealnie wpisujące się w rynkowe trendy.

    Kultywator ciągniony Vaderstad Extract L

W lutym 2023 roku Väderstad ogłosił przejęcie pełnej gamy kultywatorów międzyrzędowych od duńskiej firmy Thyregod. W wyniku tych działań firma Väderstad nabyła wszystkie prawa własności intelektualnej do kultywatorów międzyrzędowych tego duńskiego producenta. Nowa linia kultywatorów międzyrzędowych otrzymała nazwę Extract i zostanie utrzymana w charakterystycznej czerwono-żółto-czarnej kolorystyce firmy Väderstad. Na początku do sprzedaży już latem 2024 roku trafią dwa modele: wersja ciągana Extract L 16-48 oraz zawieszana Extract V 8-36, obie z rozstawami rzędów 225, 250, 450, 500 i 750 mm.

Rodzina kultywatorów międzyrzędowych Extract będzie doskonałym uzupełnieniem obecnego portfolio siewników Tempo, nowych technologii siewu z nadchodzącą koncepcją Proceed oraz do przyszłego zrównoważonego i wydajnego rolnictwa.

– Jest to nowy segment produktów dla nas w Väderstad, w którym widzimy duży potencjał na rynku – mówi Mattias Hovnert, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Väderstad.

Ograniczenie stosowania pestycydów poprzez mechaniczne niszczenie chwastów

Proekologiczne trendy w rolnictwie nabierają tempa ze względu na coraz bardziej restrykcyjne przepisy związane z aplikacją środków ochrony roślin. Ma to oczywiście swoje zalety, ale także wady ponieważ należy zapewnić alternatywne i skuteczne rozwiązania chroniące plony. Zapotrzebowanie rynku na maszyny do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach rzędowych będzie rosło i producenci zauważają to bardzo dobrze. Nowa seria maszyn Extract pozwoli firmie Väderstad mieć swój udział w tym segmencie rynku.

 

Kultywatory międzyrzędowe Väderstad Extract mają wysoką ramę główną wraz z opatentowanym rozwiązaniem do podnoszenia sekcji rzędowych. Dzięki tak przemyślanej konstrukcji możliwe jest zapobieganie uszkodzeniom roślin, jak i uprawa międzyrzędowa przez dłuższy czas pod względem wysokości plonu. Kolejną unikatową cechą dla modelu Extract L jest połączenie dwóch modułów ramy w jednej jednostce głównej, co nie tylko zwiększa wydajność roboczą, ale pozwala ograniczyć liczbę przejazdów i oszczędzać paliwo i czas.

– Rozmawiając z naszymi rolnikami pracującymi z siewnikami Tempo i patrząc w przyszłość, widzimy przejście na bardziej mechaniczne rozwiązania do zwalczania chwastów. Väderstad może więc teraz zaoferować rolnikom kompletne rozwiązanie – uważa Wolfram Hastolz, dyrektor ds. zarządzania produktami uprawowymi w Väderstad.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.