[ATR] Technika FRACOP

Energetyczna efektywność suszarni Satig

Data publikacji:
Suszarnie Satig

Firma Fracop dostarcza na polski rynek pełen asortyment rozwiązań dla przemysłu zbożowo-młynarskiego. Wśród oferty firmy znajdują się produkty francuskiej grupy CFC w tym suszarnie zbożowe Satig. Połączenie doświadczenia firmy Fracop wraz z potencjałem technologicznym CFC pozwala wyposażyć każdy nowoczesny magazyn zbożowy zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta o czym świadczą liczne, wykonane już realizacje.

Suszarnie zbożowe Satig to instalacje o wysokiej wydajności, efektywne w zarządzaniu energią, łatwe i bezpieczne w obsłudze, i dla środowiska. Są w stanie wysuszyć od 1000 do 6000 ton pszenicy oraz 400 do 2650 ton kukurydzy na dobę. Dzięki wysokiej temperaturze suszącego powietrza, rzędu 100-120OC, w przypadku kukurydzy można zbić poziom wilgotności z 35 do 15% dla 110 ton ziarna na godzinę.

Znormalizowanie zespołów i modułowa konstrukcja suszarni pozwala na łatwą konfigurację całej instalacji oraz w razie potrzeby dalszą jej rozbudowę. Suszarnie CFC cechują się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, a dzięki zastosowaniu galwanizowanej lub nierdzewnej stali w newralgicznych punktach nie są narażone na korozję i szybkie niszczenie. Suszarnie Satig posiadają też kompletną elewację.

Redukcja kosztów działania instalacji wynika z zastosowanych nowoczesnych technologii, samej konstrukcji suszarni oraz systemu odzysku ciepła, który pozwala wtórnie wykorzystać aż do 57% zużywanej energii. Suszarnia posiada dwie oddzielne strefy suszenia z dwoma palnikami: jedna w dolnej części suszarni, druga w górnej, a źródłem ciepła może być spalany gaz, gorąca para wodna lub woda. Ponadto, aby unikać strat cieplnych, ściany zewnętrzne i podłoże kanału gorącego powietrza są w pełni izolowane.

Sprawdzona technologia CFC zapewnia jednorodny proces suszenia, wspomagany przez zautomatyzowany system kontroli, który jest w stanie zarządzać odchyleniami wstępnej wilgotności ziarna aż o 5%. Obsługa suszarni nie stwarza trudności, pełne wsparcie procesu zapewniają: automatyczny system monitorowania pracy, pomiar temperatury po przejściu powietrza przez zboże, wbudowany wilgotnościomierz, automatyczny system kontroli, komputer PC dla monitorowania i zdalnej kontroli przez Internet. Wszechstronne suszarnie Satig umożliwiają suszenie najbardziej wymagających produktów takich jak np. rzepak. Mają zapisane do tego odpowiednie programy suszenia.

Francuski producent bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa użytkowania suszarni. Całkowite bezpieczeństwo zapewniają: przyciski stopu na suszarni, czujniki ognia, system wykrywania dymu, sucha kolumna, automatyczny system natryskowy, miernik ulatniania się gazu, automatyczne odcięcie gazu, które w określonych przypadkach kontroluje również czujniki dymu i dysze natryskowe.

Suszarnie Satig posiadają również system automatycznego czyszczenia kolumny z ziaren, który zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń oraz opatentowany system opróżniania suszarni znacząco ograniczający ilość połamanych ziaren. W celu ograniczenia oddziaływania na środowisko suszarnie Satig mają zamontowane żaluzje anty-pyłowe i system filtracji, a wysoka sprawność energetyczna to obniżenie zużycia paliwa i redukcja emisji szkodliwych gazów spalinowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.