[ATR] Aktualności Pöttinger

Czwarta fabryka Pöttinger otwarta

Data publikacji:
Nowa fabryka Pöttinger

Właściciele, zarząd firmy, pracownicy i zaproszeni goście - w wąskim gronie podyktowanym epidemią koronawirusa - dokonali 11 czerwca uroczystego otwarcia nowej fabryki firmy Pöttinger w austriackim St. Georgen.

Po rocznej budowie, kosztem 25 mln euro, został zrealizowany pierwszy etap budowy. Bardzo duża ilość zamówień oraz ograniczone możliwości lokalowe w głównej fabryce wymuszają jednak duże tempo dalszej rozbudowy.

W efekcie obecnie zaplecze produkcyjne austriackiego producenta stanowią zakłady w Grieskirchen, gdzie produkowane są maszyny zielonkowe, w Bernburgu (zakład techniki siewu), w Vodnianach (maszyny uprawowe, Czechy), a także najnowsza fabryka, w której produkowane będą prasy rolujące i duże zgrabiarki.

W ciągu zaledwie roku zakończono pierwszy etap budowy z halami o powierzchni 6,3 tys. m² zlokalizowanymi na obszarze 17 ha. Aby móc sprostać skali wzrostu zamówień, Pöttinger tak organizuje nowe miejsce produkcji, aby po zakończeniu ostatniego etapu budowy jego powierzchnia była porównywalna z tą w głównej fabryce.

Podczas uroczystości otwarcia zainaugurowano jednocześnie budowę kolejnego etapu, w ramach którego ma nastąpić podwojenie powierzchni już istniejących hal. Poziom inwestycji to kolejne 45 mln euro. Warto dodać, iż maszyny produkowane w nowej fabryce będą również malowane wysokiej jakości lakierem (malowanie kataforetyczne KTL zanurzeniowe).

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.