Wywiady Aktualności

Agro Show w wersji hybrydowej

Data publikacji:

Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych poinformował o odwołaniu tegorocznej edycji wystawy Mazurskie Agro Show w Ostródzie. Decyzja ta została podjęta ze względu na dbałość o zdrowie wystawców i zwiedzających w dobie epidemii Covid-19. Wystawa w Ostródzie miała odbyć się w dniach 13-14 lutego br. Jak w związku z tym wyglądają przygotowania do pozostałych wystaw organizowanych przez Izbę? Także o tym, jakie są inne formy aktywności, w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Michał Spaczyński, wiceprezes i dyrektor zarządzający PIGMiUR.

Informujecie Państwo o tym, że nie odbędą się lutowe targi Mazurskie Agro Show. A co na dziś można powiedzieć o perspektywach stojących przed kolejnymi wystawami organizowanymi przez Izbę - w Ułężu i Bednarach?

Na dzień dzisiejszy obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, które wyklucza organizację wystaw na terenie kraju. Jeśli chodzi o Zielone Agro Show w Ułężu, jest to impreza odbywająca się w drugiej połowie maja. Liczymy na to, że sezon wiosenny wpłynie na istotne zmniejszenie ilości zachorowań na Covid-19, pełną parą ruszy akcja szczepień, w związku z czym odblokowana zostanie możliwość organizacji tego typu imprez. Tym bardziej, że to wystawa polowa. Liczymy, że będzie to pierwsza wystawa, która się w tym roku odbędzie i do tego się przygotowujemy.

Taka perspektywa dotyczy jednak targów organizowanych w klasyczny sposób. Czy jednak nie jest lepszym rozwiązaniem, aby w dobie pandemii, wzorem innych organizatorów wystaw, postawić na formę online?

W przypadku wystawy regionalnej targi online nie są dobrym rozwiązaniem. Dilerzy regionalni zaangażowani w budowę stoisk mogliby w efekcie docierać do klientów z obszarów działania innych firm - a tego chcieliby uniknąć. Może mieć to zastosowanie wyłącznie w wystawach ogólnopolskich - dla producentów czy importerów. Dlatego też pomysł ten rozważamy w odniesieniu do Agro Show w Bednarach. I o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, najprawdopodobniej po raz pierwszy zrobimy wystawę hybrydową - uważamy takie rozwiązanie za optymalne i mające przyszłość. Z jednej strony będzie to zatem wystawa stacjonarna, z drugiej zaś - będzie również dostępna w sieci. Chcemy wykorzystać do tego specjalne oprogramowanie, za pomocą którego buduje się wirtualne stoiska.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.