Technika

Ziegler - Champion do kukurydzy

Data publikacji:

Znana z produkcji specjalistycznych hederów, a także adaptacji do rzepaku firma Ziegler ma w swojej ofercie cieszące się dużym uznaniem użytkowników przystawki Corn Champion do zbioru kukurydzy na ziarno charakteryzujące się wysoką wydajnością zbioru.

Niemiecki producent oferuje przystawki 5, 6, 8 i 12-rzędowe - na sztywnej ramie lub składane - 6 i 8-rzędowe (zapotrzebowanie mocy na sekcję - 8,5 kW, możliwy rozstaw rzędów - 70-75 cm). W tym drugim wariancie warto zwrócić uwagę na model mający 8 rzędów, który po złożeniu ma szerokość 3,3 m, co pozwala bez problemu dojechać na pole. Przystawki mają osłony i składane dzioby wykonane z mało podatnej na uszkodzenia stalowej blachy, a każdy moduł jest wyposażony w poziomy rozdrabniacz z dwoma nożami, napędzany niezależnie od napędu głównego przez przekładnię z tzw. wolnym kołem (przy wyłączaniu brak gwałtownego zatrzymania) i własnym układem olejowym. Warte uwagi jest to, iż Corn Champion - standardowo wyposażony w zgniatacz ścierniska i rozdrabniacz łodyg - dokładnie rozbija łodygi na bardzo drobne fragmenty, pozbawiając szkodniki  możliwości zagnieżdżenia się i rozmnażania. Z kolei efektywną i bezawaryjną pracę nawet w wypadku wysokich roślin zapewniają stałe przeciwnoże.

Konkretne zalety

Hedery firmy Ziegler mają też długie łańcuchy „nosowe” z automatycznymi napinaczami, zapewniającymi znaczną żywotność (według producenta do 3 tys. ha), wałki wciągające o długości 67 cm, z precyzyjnie nastawianymi nożami, sprzęgło ślizgowe zabezpieczające napęd i układ odpowietrzania przekładni (wyposażenie standardowe), dobry dostęp do mechanizmów i elementów wymagających konserwacji, w tym m.in. samooczyszczających się smarownic. Do zalet przystawek Corn Champion należy dodać też kompletną osłonę/pokrywę otworu wałów rwących, co skutkuje bardzo dobrym wynikiem pracy rozdrabniaczy, samoostrzące noże, a także stojak transportowy umożliwiający transportowanie przystawki na stojąco.
Produkowane w Niemczech hedery mogą współpracować z wieloma typami kombajnów i sieczkarni (rama wymienna), a w wyposażeniu dodatkowym są m.in. przyłącza elektryczno-hydrauliczne do maszyn żniwnych różnych marek, adaptacja do zbioru słonecznika, przydające się podczas zbioru na terenach pagórkowatych płozy Auto-Float czy też boczne rozdzielacze ślimakowe.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.