Technika

Waryński Origin. Gwarancja niezawodnej pracy

Data publikacji:

Nie sposób wyobrazić sobie sprawnie działającej maszyny rolniczej czy budowlanej bez odpowiednio dobranych przewodów hydraulicznych. Mowa oczywiście o wyrobach tego typu odpornych na wysokie ciśnienia robocze, trudno ścieralnych ze względu na wzmocnioną gładką powierzchnię, łatwych w montażu w trudno dostępnych miejscach, jak również spełniających jakościowe światowe normy. Wszystkie te kryteria spełniają wyroby ze znakiem Waryński, które opierają się na wieloletnim doświadczeniu wykwalifikowanych fachowców, jak również na współpracy z największymi koncernami, dla których firma dostarcza produkty na pierwszy montaż.

    Waryński Origin. Gwarancja niezawodnej pracy

Zakuwanie przewodów hydraulicznych wydaje się być prostym zadaniem dla serwisu hydrauliki siłowej. W celu wykonania gotowego przewodu hydraulicznego potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia maszyna, osprzęt i przeszkolona w tym zakresie osoba. Jednak, jak zawsze w tego typu przypadkach, „diabeł tkwi w szczegółach”, o czym przekonują specjaliści z firmy Waryński, która specjalizuje się w produkcji elementów hydrauliki siłowej.

Przewód hydrauliczny - na co zwrócić uwagę?

Każdy gotowy przewód hydrauliczny Waryński składa się z trzech podstawowych elementów: węża hydraulicznego, zakuć hydraulicznych oraz oprawek/tulejek hydraulicznych.

Przed zakupem nowego przewodu hydraulicznego należy znać: podstawowe parametry starego już nienadającego się do dalszej pracy przewodu; odpowiednią średnicę i długość węża, która daje gwarancję zachowania identycznych parametrów pracy układu hydraulicznego; ciśnienie robocze, jakie ma wytrzymać przewód podczas pracy maszyny. Niezbędne jest również zastosowanie identycznych zakuć hydraulicznych, które będą miały ten sam rodzaj stożka i gwintu. 

Należy o tym wszystkim pamiętać, gdyż dla przykładu: wąż hydrauliczny o średnicy wewnętrznej 10 mm zbrojony jednym oplotem drutu stalowego wytrzymuje ciśnienie robocze 180 barów, a wąż hydrauliczny o tej samej średnicy - ale już zbrojony podwójnym oplotem drutu stalowego - wytrzyma ciśnienie pracy 330 barów. Waryński oferuje również dla wymagających aplikacji przewody hydrauliczne o średnicy wewnętrznej 10 mm, wytrzymujące ciśnienie robocze nawet 445 barów (seria węży czterooplotowych Grandmaster).

Dlaczego Waryński?

Przewody marki Waryński stosowane są przede wszystkim w branży budowlanej, przemyśle ciężkim, a nawet górnictwie. Warunki pracy w tak trudnym środowisku są bardzo wymagające, dlatego producent zastosował dodatkowe procesy. Wszystkie przewody hydrauliczne Waryński, bez względu na rodzaj gwintów, średnicę wewnętrzną, rodzaj zastosowanego węża, podlegają dodatkowemu procesowi skórowania zewnętrznej warstwy węża pod oprawką.

Nie jest to wymagane w przypadku węży 1- i 2-oplotowych najczęściej stosowanych w rolnictwie, ale Waryński konsekwentnie wykonuje proces „skórowania” także w tych aplikacjach. Daje to gwarancję, iż oprawka idealnie dolega na powierzchni oplotu stalowego pod oprawką, co wiążę się z dłuższą żywotnością przewodu hydraulicznego bez względu na warunki atmosferyczne, mające wpływ na starzenie się zewnętrznej powierzchni gumy.

Dodatkowo warto dodać, iż 100% przewodów hydraulicznych Waryński po zakuciu sprawdzane jest ciśnieniem pulsacyjnym nawet do 400 barów. Wszystkie przewody hydrauliczne Waryński mają na zakutych końcówkach plastikowe zabezpieczenia. Dzięki temu do przewodów nie dostają się żadne zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć na uszkodzenie elementów roboczych układu hydraulicznego w maszynie.

Jakość na każdą kieszeń

Dla użytkowników maszyn bardzo ważnym elementem są wysokiej jakości podzespoły. Dają one gwarancję, iż maszyna będzie niezawodna, często nawet w bardzo trudnym terenie. Produkty Waryński gwarantują wysoką jakość wyrobów hydrauliki siłowej, co pozwala zminimalizować problemy związane z niepożądanymi awariami maszyny. Bardzo ważnym czynnikiem na każdym etapie procesu produkcyjnego produktów Waryński jest ich wieloetapowa kontrola jakości.

Oznacza to skrupulatne badanie próbek w różnych cyklach produkcji i weryfikacja ich pod względem zgodności z dokumentacją i nie tylko, gwarantuje powtarzalność wyrobów, jak również pozwala wyeliminować potencjalne błędy już na samym początku. A przy tym bardzo istotne jest to, iż produkty Waryński zachowują rozsądną cenę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.