[ATR] Nowości

TeeJet - System DynaJet Flex 7140

Data publikacji:

Stosowanie tych samych rozpylaczy do różnych zabiegów zawsze stanowi pewien kompromis i wiąże się z pogorszeniem jakości oprysku. Alternatywą są głowice obrotowe z kilkoma rodzajami rozpylaczy, które jednak trzeba ciągle przestawiać, a które i tak nie zapewniają stałej wielkości kropel w razie zmiany ciśnienia roboczego.

Problem ten eliminuje nagrodzony na ostatnich targach Polagra-Premiery złotym medalem system DynaJet Flex 7140 firmy TeeJet, który pozwala skutecznie opryskiwać wyjątkowo wyrównaną kroplą tylko jednym kompletem rozpylaczy zamiast czterech, w bardzo różnych dawkach, warunkach czy uprawach.
Aby zachować założone parametry oprysku podczas tradycyjnego zabiegu, należy zrównoważyć prędkość jazdy i ciśnienie robocze. Każda zmiana prędkości pociąga za sobą konieczność zmiany ciśnienia, czy to ręcznie, czy automatycznie, w celu skorygowania wydatku z rozpylaczy, co jednak skutkuje zmianą wielkości kropli. System DynaJet umożliwia natomiast utrzymanie tej samej dawki na hektar w bardzo szerokim zakresie prędkości, do nawet 15 km/h, przy stałym ciśnieniu i wielkości kropli, co w klasycznym oprysku nie jest możliwe.

Oprysk impulsowy

System opiera się na impulsowej pracy rozpylaczy, które są przez elektrozawory umieszczone w oprawach włączane i wyłączane 20 razy na sekundę. Regulacja dawki bez zmiany ciśnienia polega na zmianie długości czasu, w którym rozpylacze są otwarte. Im dłużej są włączone, tym dawka jest wyższa i odwrotnie. Rozpylacze pracują przy tym na belce parami, naprzemiennie, co zapewnia doskonałe pokrycie w trakcie całego zabiegu.
Obsługa systemu jest bardzo prosta. Na dotykowym 3,5-calowym ekranie roboczym, pokazującym na bieżąco parametry oprysku oraz ostrzeżenia o błędach, należy wybrać jedynie typ rozpylacza oraz wydajność, a następnie odpowiedni do zabiegu i warunków rozmiar kropli. O utrzymanie ciśnienia, wielkości kropli i wydatku zadba już system DynaJet, automatycznie na bieżąco dostosowując cykl modulacji. W trybie manualnym cykle pracy rozpylaczy może także ustawić operator.
Możliwość pracy w bardzo szerokim zakresie dawek oraz prędkości, przy utrzymaniu na niezmiennym poziomie ciśnienia oraz wielkości kropli, pozwala wykonywać różne zabiegi jednym kompletem rozpylaczy. Parametry można zmieniać także w trakcie pracy, co pozwala reagować na bieżąco na zmieniające się warunki robocze. Poprzez dobór wielkości kropli możliwe jest ograniczenie znoszenia nawet o 90%. Dzięki tym zaletom DynaJet podnosi jakość i wydajność zabiegu oraz efektywność środków ochrony roślin.
System jest kompatybilny z różnymi rozpylaczami, w tym także dwustrumieniowymi i wybranymi eżektorowymi, pozwala programować szerokość sekcji i może współpracować z dostępnymi na rynku komputerami sterującymi dawką oraz być montowany na różnych opryskiwaczach.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.