Nowości

Światowa premiera Landini Serie 8 V-Shift

Data publikacji:

Firma Landini rozszerza swoją ofertę ciągników o nowe modele w klasie powyżej 300 KM. Na tegorocznych targach Agrotech Kielce 2023 swoją światową premierę miał właśnie ciągnik Landini Serie 8 V-Shift, który ledwie kilka dni wcześniej dotarł do Radomska, a dokładniej do siedziby firmy Małolepszy Group, dilera marki Landini.

    Światowa premiera Landini Serie 8 V-Shift

    Od lewej: Waldemar Zaremba (Argo Polska), Maciej Małolepszy (Małolepszy Group) i Dariusz Wilanowski (Argo Polska).

Ciągniki Landini Serie 8 dostępne są w dwóch modelach, o mocy 273 oraz 313 KM. Ich napęd stanowią sześciocylindrowe silniki FPT Betapower Fuel Efficiency o pojemności 6,7 l. Jednostki te wyposażone są w elektronicznie sterowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii eVGT oraz system oczyszczania spalin SCR. Spełniają wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V. Za przenoszenie napędu odpowiedzialna jest bezstopniowa skrzynia biegów z czterema zakresami pracy.

W trybie Eco maksymalna prędkość ciągnika wynosi 40 km/h, przy 1300 obr./min oraz 50 km/h przy 1600 obr./min. Ciągnik można skonfigurować w pełni automatycznie, łącznie z automatyczną możliwością zawracania. Pokrętło Eco Power pozwala natomiast dostosować obroty silnika w sposób automatyczny do bieżącego obciążenia. Funkcja ta pozwala więc ograniczyć zużycie paliwa i korzystać z mocy silnika, tak jak jest to potrzebne. Układ hydrauliczny CCLS oferuje wydajność przepływu na poziomie 212 l/min.

– Prezentowany model 8310 ma 313 KM, zamontowaną fabrycznie nawigację, wentylowany fotel z dynamicznym zawieszeniem pneumatycznym, funkcją ogrzewania, automatycznym dopasowaniem do ciężaru operatora oraz regulacją odcinka lędźwiowego, automatyczny system klimatyzacji oraz funkcję zmiany przełożeń układu kierowniczego, przydatną podczas jazdy na uwrociach

– wymienia poszczególne zalety Dariusz Wilanowski, menedżer produktowy w Argo Polska.

System My HMF służy do programowania sekwencji na uwrociach, łącznie z wszystkimi funkcjami hydrauliki. Ciągnik posiada 5 zaworów hydraulicznych plus rozdzielacz, co daje w sumie 7 funkcji hydraulicznych. Przedni TUZ i dwa zawory hydrauliczne na przednim TUZ-ie mogą być sterowane za pomocą hydraulicznego dżojstika. Zawory mogą być też dowolnie przypisywane do poszczególnych elementów sterowania zarówno na dedykowanym dżojstiku hydraulicznym, jak i tym głównym.

– Uwagę zwraca duży rozstaw osi ciągnika wynoszący 3 m oraz maksymalny rozmiar opon 650/65R34 oraz 900/60R42. W naszym przypadku zastosowane są opcjonalnie dostępne opony AxioBib 900, wersje niskociśnieniowe, które mogą pracować na ciśnieniu poniżej 1 bara. Ciągnik jest dobrze dociążony, po 600 kg na koło z tyłu, można też zamontować przedni balast 1800 kg. Przy odpowiednim ciśnieniu trakcja jest więc zawsze zachowana. Masa własna ciągnika to 11 ton, DMC to z kolei 16 ton

– podkreśla Dariusz Wilanowski.

Panoramiczna, czterosłupkowa kabina operatora Premiere Cab zapewnia bardzo dobrą widoczność na cały obszar roboczy. W prawym podłokietniku zamontowano wszystkie główne elementy sterujące, a wielofunkcyjny dżojstik EasyPilot ma ergonomiczny uchwyt i przejrzyste funkcje.

– Na podłokietniku umieszony jest system DSM z 12-calowym monitorem, który pozwala na ustawianie wszelkich parametrów ciągnika, w tym programowanie dżojstików, ustawiania wydatków hydrauliki, ustawiania sekwencji na uwrociach, programowanie zakresów skrzyni biegów, ustawienia tempomatów itd. System jest zgodny ze standardem Isobus

– zwraca uwagę Dariusz Wilanowski.

Ciągniki serii 8 można również przystosować do obsługi systemu prowadzenia satelitarnego PSM (Precision Steering Management) oraz wyposażyć w system zarządzania flotą i zdalnej diagnostyki firmy Landini. W ten sposób możliwa staje się szybsza diagnostyka i monitoring stanu maszyny, jej geolokalizacja, określanie zużycia paliwa, przebiegów sesji roboczych itd. Wszystkie dane mogą być przekazywane na komputer lub urządzenia mobilne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.