[ATR] Technika

Modyfikacja stali borowej w Waryński Origin!

Data publikacji:

Zauważalny w ostatnich latach trend w zakresie uprawy gleby pokazuje jasny kierunek ewolucji rynku - zwiększenie wydajności i tempa prac polowych. W ślad za tym podążają producenci części zamiennych, tacy jak np. Waryński Origin, czego efektem jest modyfikacja sprawdzonego od lat gatunku stali borowej. Zastosowane zmiany to ulepszenie składu chemicznego, a także procesu obróbki cieplnej, co pozwoliło osiągnąć wyższą twardość przy zachowaniu bardzo dobrej udarności elementów roboczych.

Nowe, trudno ścieralne elementy robocze Waryński do maszyn uprawowych wykonane są ze stali borowej. Wykorzystanie tego materiału skutkuje większą wytrzymałością i odpornością na ścieranie podczas pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach roboczych. Prowadzone przez producenta badania pozwoliły wyselekcjonować odpowiedni gatunek stali borowej z precyzyjnie określonymi zawartościami domieszek innych pierwiastków i nowych składników.
Nowy materiał stali opracowano w taki sposób, aby po monitorowanej obróbce cieplnej jeszcze bardziej wydłużyć okres użytkowania danego elementu roboczego. Dlatego też sprawdzi się on przede wszystkim do produkcji. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 13/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.