Ładowarki teleskopowe Massey Ferguson z serii TH

Data publikacji:
ładowarka massey ferguson

Ładowarki teleskopowe Massey Ferguson z serii TH to wyższy poziom komfortu i wydajności. Nową generację MF TH wyróżnia ciekawy design w stylu neo-retro, cicha i komfortowa konstrukcja kabiny, znacznie usprawniona obsługa wraz z nowym trybem przekładni oraz ekonomiczne silniki. W nowych modelach wprowadzono najbardziej wyczekiwane zmiany w ciągu 10 lat produkcji serii MF TH. – To nie jest zwykła modernizacja - to przełom – stwierdził Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

Sześć oferowanych nowych modeli umożliwia wybór idealnej wielkości i specyfikacji maszyny, dostosowanej do każdego zadania na placu budowy lub w polu. Prezentowaną serię otwierają dwa półkompaktowe modele o wymiarach 2,1x2,1 m (szer. x wys.), udźwigu 3000 kg i wysokości podnoszenia 6 i 6,75 m, które są idealne do zadań w ograniczonych przestrzeniach i tradycyjnych budynkach gospodarczych. Pozostałe cztery modele to wersje standard o udźwigu od 3400 do 4300 kg i wysokości podnoszenia od 6,5 do 7,5 m.

Wysoka wydajność pracy

Wersje półkompaktowe oraz większy model MF TH 7035 napędzane są silnikami o mocy 100 KM, natomiast pozostałe modele wyposażono w jednostki o mocy 135 KM. Silniki spełniają oczywiście wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V. Ekonomiczne ustawienie silnika zapewnia wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach, a to ogranicza zużycie paliwa.
Znaczących ulepszeń dokonano w przekładni hydrostatycznej.

Uwagę zwraca nowy tryb przekładni, który umożliwia zmianę prędkości jazdy ładowarki i jest idealny do prac wymagających stałej i/lub zmiennej prędkości jazdy do przodu. Dzięki funkcji regulacji obrotów można ustawić żądaną prędkość obrotową silnika, a następnie używać pedału do zmiany prędkości jazdy. System Dynamic Drive zapewnia kierowcy większą kontrolę przyspieszenia, a wybór czasu reakcji przekładni dopasowuje ją do danego zastosowania lub warunków pracy.

Zaawansowany układ hydrauliczny Load-Sensing zapewnia wydajność do 190 l/min w modelach z silnikami 135 KM oraz do 100 l/min w modelach o mocy 100 KM. Proporcjonalne sterowanie elektrohydrauliczne wszystkimi funkcjami zapewnia optymalną dokładność i wydajność nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika.

System SHS (Smart Handling System) umożliwia ustawienie maksymalnego przepływu dla płynnej i dokładnej pracy natomiast Cushion Retract System gwarantuje płynniejsze działanie i wydłuża okres eksploatacji komponentów. Dla obsługi wymagających narzędzi, takich jak siekacze słomy lub łyżki, dodatkowy elektryczny układ sterowania może być wyposażony w czwartą i piątą funkcję hydrauliczną.

Komfortowa kabina operatora

Cicha i komfortowa konstrukcja kabiny zapewnia doskonałą widoczność na obszar roboczy podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa pracy, niższy kształt maski silnika zapewnia tutaj nieograniczony widok na tylną prawą stronę.

Wyposażenie kabiny obejmuje amortyzowany pneumatycznie fotel kierowcy z regulacją wysokości i wagi oraz opcjonalnym podgrzewaniem, matę tłumiącą hałas i drgania, znaną już z ciągników dźwignię MF Power Control znajdującą się z lewej strony kierowcy, ergonomiczny dżojstik wielofunkcyjny, a także 5” kolorowy terminal, który pokazuje informacje dotyczące obsługi i umożliwia wybór trybu kierowania, w tym nowego ustawienia jazdy bokiem.

Opcjonalnie ładowarki można wyposażyć również w zintegrowaną lodówkę, elektryczne lusterko prawe i wycieraczkę boczną, tylną kamerę oraz 7” terminal wyposażony w łącze Bluetooth i zintegrowany mikrofon do telefonu.

Nowa jest również opcja wytrząsania łyżki, sterowana bezpośrednio za pomocą przycisku na dzojstiku. Pomaga szybko napełniać i opróżniać łyżkę, a ponieważ reakcja na potrząsanie jest powiązana z ruchem dzojstika, pozwala to operatorom kontrolować ilość akcji i jej czas.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.