Aktualności

Demo Tour Unia Promodis. Nowości w sześciu aktach

Data publikacji:

Wiosenne Demo Tour Unia Promodis to pierwsza tak szeroko zakrojona prezentacja nowości sprzętu ze znakiem Unia przygotowanych na rok 2023. Pokazy zorganizowane zostały w 6 lokalizacjach przez firmy należące do sieci Promodis - podczas nich zaprezentowano nowości maszynowe związane z techniką uprawy, również uproszczonej, jak również siewu, nawożenia czy ochrony roślin.

    Demo Tour Unia Promodis. Nowości w sześciu aktach

Podczas pokazów zaprezentowany został szereg nowości firmy Unia, m.in. nowa wersja kultowego już siewnika Poznaniak. Co zmieniło się w najnowszej wersji? Została powiększona pojemność skrzyni załadunkowej, teraz będzie to 470 l w wersji 2,5 i 2,7 m oraz 510 l w wersji 3 m. Wprowadzono do produkcji nową redlicę dwutalerzową Shell, która dodatkowo może być wyposażona w szerokie kółko kopiujące 250x50 mm wyposażone w regulowany skrobak.

Została również zmodernizowana skrzynka przekładniowa, która zapewnia dokładny i powtarzalny wysiew również małych dawek nasion. Podest załadunkowy został powiększony i teraz ma 2 m szerokości. Wszystkie wersje siewnika otrzymały również sprężyny gazowe ułatwiające otwieranie wieka skrzyni załadunkowej. Nowa konstrukcja znaczników przejazdowych posiada obecnie zabezpieczenie przeciążeniowe przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zmodernizowany został również system mocowania rynienek pomiarowych, dzięki czemu przeprowadzenie próby kręconej jest szybsze i łatwiejsze.

Podczas cyklu pokazów zaprezentowano także m.in. dwubelkowy agregat Kos Premium do uprawy bezorkowej (sprzężony z siewnikiem poplonu FP 250 z napędem elektrycznym), wyposażony w sekcję roboczą z dwoma rzędami talerzy o średnicy 460 mm na bezobsługowych piastach, z wałem rurowym i daszkowym oraz hydrauliczną regulacją głębokości pracy - maksymalnie 35 cm. Co ciekawe, nowość Unii uzbrojono w dłuta dodatkowo wzmocnione węglikiem spiekanym, charakteryzujące się znacznie wyższą żywotnością niż standardowe.

To oczywiście nie koniec nowości - kolejną był zestaw uprawowo-siewny Fenix T 1000/3 z agregatem talerzowym i pneumatycznym systemem wysiewu nasion do pracy w technologii uproszczonej i bezorkowej. Maszyna wyposażona jest w komputer Pilot Seed oraz wentylator napędzany silnikiem hydraulicznym o przepływie 24 l/min. Idźmy jednak dalej - a zatem Unia zaprezentowała także półzawieszaną bronę talerzową Ares XM o szerokości roboczej 5 m, z charakterystycznym układem wałów w systemie offset i talerzami o średnicy 560 mm, przystosowaną do pracy z prędkością roboczą rzędu 15-20 km/h.

Pokazy w ramach Demo Tour to także doskonała okazja, aby zaprezentować nowości w zakresie rozsiewania nawozów - m.in. 6-tonowy rozsiewacz RCW 60H o szerokości roboczej do 36 m, ze zmodyfikowaną skrzynią nawozową, wzmocnioną konstrukcją ramy oraz z odnowioną stylistyką, jak również ochrony roślin - zaprezentowany opisywany już na łamach atr express opryskiwacz z serii Egret (model o pojemności zbiornika 2 tys., 2,5 tys. i 3 tys. l, belki o szerokości roboczej od 18 do 21 m).

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.