Technika Maszyny Komunalne

Rozdrabniacze i kosiarki Kuhn – wszechstronne narzędzia do pielęgnacji zieleni i trudnego terenu

Data publikacji:

Kosiarki i rozdrabniacze marki Kuhn to wszechstronne narzędzia do utrzymania zieleni w trudnych warunkach terenowych – od miejskich trawników, przez pobocza dróg, aż po strome skarpy i ugory. Producent oferuje szeroką gamę modeli dopasowanych do różnych mocy ciągników i specyfiki pracy.

    Marka Kuhn oferuje szeroką gamę rozdrabniaczy i kosiarek do ciągników

    Marka Kuhn oferuje szeroką gamę rozdrabniaczy i kosiarek do ciągników o mocy od 15 do 180 KM, przeznaczonych do pielęgnacji trawników, poboczy, skarp, pastwisk oraz pracy w trudnym terenie. Maszyny dostępne są w wersjach czołowych, tylnych i z bocznym przesuwem, z możliwością pracy pod kątem oraz różnymi konfiguracjami noży i zabezpieczeń.

Do kompaktowych ciągników i lekkich prac pielęgnacyjnych

Modele TL 120, 150 i 180 to lekkie rozdrabniacze tylne przeznaczone dla kompaktowych ciągników o mocy 15–25 KM. Oferują szerokości robocze od 1,19 do 1,78 m, a ich masa waha się od 150 do 205 kg. Dzięki nożom łyżkowym świetnie sprawdzają się w pielęgnacji trawników.

Rozwiązania uniwersalne do pracy w przestrzeni publicznej

Seria BE 10 (modele 14–20) umożliwia montaż zarówno z przodu, z tyłu, jak i w pozycji odwróconej. Oferowane szerokości to 1,4–2,0 m, a maszyny współpracują z ciągnikami o mocy 40–70 KM. To idealne rozwiązanie dla zieleni miejskiej i komunalnej.
Z kolei rozdrabniacze BKE (modele 150–250), o szerokości roboczej od 1,53 do 2,5 m i masie dochodzącej do 710 kg, przeznaczone są do bardziej wymagających terenów, takich jak pastwiska i ugory.

Na skarpy, rowy i pobocza – kosiarki z bocznym przesunięciem

Do pracy pod kątem i przy przesunięciu bocznym służą maszyny serii TB i TBE. Model TB 10 (od 1,4 do 1,8 m) to lekka propozycja dla ciągników od 40 KM. Seria TB 100 SELECT (181 i 211) oferuje szerokości 1,75–2,03 m oraz sprężynowe zabezpieczenie najazdowe. Maszyny TBE 10 i TBES 10 (modele 16–22) zapewniają szerokości 1,53–2,14 m, a wersja TBES oferuje imponujące przesunięcie boczne do 3,29 m. Standardem są noże młotkowe lub uniwersalne, dwa przeciwnoże i wał kopiujący o średnicy 168 mm. Cięższe wersje TBE 102 i TBES 102 (modele 192–262) pracują na szerokości do 2,5 m i współpracują z ciągnikami do 180 KM.

Maszyny z odwracalnym zaczepem – elastyczność i wytrzymałość

Kosiarki Spring-Longer 70 (S 1670 RTR) i Spring-Longer 80 RP/RPF oferują szerokości robocze 1,6–2,3 m i możliwość montażu z przodu lub z tyłu ciągnika.
Zasięg przesunięcia bocznego sięga 0,9 m, a pionowego 0,6 m. Maszyny te wyposażono w hydrauliczne zabezpieczenia antykolizyjne, rotor z przegubowymi bijakami oraz wał Xtrem, co przekłada się na wysoką skuteczność w rozdrabnianiu resztek roślinnych.

Do zadań specjalnych – seria PRO

W najtrudniejszych warunkach najlepiej sprawdzają się rozdrabniacze PRO (modele 180 i 210). Przystosowane do montażu z przodu, oferują szerokości 1,75 i 2,1 m oraz rotor o średnicy 470 mm.
Zaprojektowane do współpracy z ciągnikami o mocy do 150 KM, maszyny te łączą kompaktową budowę z wytrzymałością stali konstrukcyjnej, gwarantując niezawodność nawet w wymagającym terenie.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.