[ATR] Nowości Kuhn

Kuhn z systemem Twin-Reel

Data publikacji:

Ekonomiczne przygotowanie wysokiej jakości paszy jest podstawą w intensywnym chowie bydła. W 2015 r. firma Kuhn wprowadziła na rynek system owijania balotów folią Twin-Reel w maszynach stałokomorowych. Obecnie francuski producent umożliwia również owijanie folią w zmiennokomorowych prasoowijarkach VBP 3100.

Zobacz także: Rolnika wzorcowego wyprawa w nieznane

Opatentowany system Twin-Reel pozwala owijać baloty za pomocą dwóch rolek zwykłej folii typu stretch o szerokości 750 mm, co ma wiele korzyści w porównaniu z innymi rozwiązaniami w tym zakresie. Bele owijane folią w miejsce tradycyjnej siatki są bardziej sprasowane i bardziej trwałe, co ma znaczenie podczas procesu zakiszania, ale również ułatwia transport i magazynowanie. Folia stanowi swoistą barierę tlenową, przez co uzyskiwana w ten sposób kiszonka ma wyższą jakość.

Dodatkowe korzyści ze stosowania folii to optymalny kształt beli zapewniający lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej, łatwe otwieranie beli nawet podczas mrozu, brak gromadzenia się kiszonki pomiędzy warstwami folii, co eliminuje straty paszy, a także łatwiejsza gospodarka odpadami, które w całości nadają się do recyklingu. Równie ważne korzyści stosowania folii stretch stanowią warunki finansowe. Stosowanie zwykłej folii do owijania bel umożliwia rolnikom jej zakup po niższej cenie, a wykorzystanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z typowymi systemami do owijania folią o dużej szerokości pozwala lepiej wykorzystać materiał owijający.

Szacuje się, że koszt owijania folią jest nawet o 37% niższy w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, ponadto częstotliwość wymiany rolek jest zmniejszona o 30%. Zoptymalizowany został też czas owijania dzięki maksymalnemu skróceniu linki początkowej, która zapewnia pełne związanie i rozpoczęcie procesu, gdyż po naciągnięciu linki folia szybko pokrywa całą szerokość na formowanej beli. Przestoje w pracy również zostały skrócone dzięki niskiej wysokości podnoszenia i prostemu w obsłudze układowi rolek, który ułatwia proces ich wymiany.

Folia typu stretch jest lekka i łatwa w transporcie. Oferowane przez Kuhn systemy owijania folią i siatką działają także osobno, przez co każdy operator może wykorzystywać te dwa rozwiązania równocześnie. Przełączanie pomiędzy owijaniem siatką oraz folią odbywa się szybko i łatwo, i w tym celu nie jest konieczna zamiana rolek lub stosowanie dodatkowych narzędzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.