[ATR] Technika Amazone

Wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze w Amazone Cirrus Cirrus 6003-2

Data publikacji:
Wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze w Amazone Cirrus Cirrus 6003-2

Firma Amazone wprowadziła wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze do składanego agregatu uprawowo-siewnego Cirrus 6003-2. Jego cechą szczególną jest zamknięta konstrukcja rdzenia walca z układem noży odwracalnych mocowanych w kształcie litery V. 

Wał nożowy zapewnia dodatkowe tworzenie struktury gruzełkowatej (kruszenie) zbrylonych gleb i intensywne rozdrabnianie resztek pożniwnych. Międzyplony i wysokie ściernisko są cięte w poprzek kierunku jazdy. Kolejną zaletą zastosowania wału nożowego Cirrus 6003-2 jest zmniejszenie liczby przejazdów roboczych. Chroniona jest przy tym struktura gleby, ograniczone jest parowanie ważnej wody glebowej, a także skraca się czas pracy i obniżają się koszty.

Uniwersalne zastosowanie

Podczas uprawy zbóż po słoneczniku wysokie resztki pożniwne są przecinane poprzecznie przez wał nożowy i wyrównywane wzdłużnie przez następujące po nim talerze faliste Minimum TillDisc. Precyzja odkładania ziaren jest znacznie większa, ponieważ redlica nie jest unoszona przez resztki pożniwne.

Z kolei po zbiorze kukurydzy równomierne rozdrabniane i wymieszanie pozostałości ścierniskowych poprawia higienę pola. Zastosowanie wału nożowego w Cirrusie 6003-2 pozwala zrezygnować z dodatkowego przejazdu maszyną mulczującą, wałem lub broną talerzową w celu uprawy ścierniska. Przy bezpośrednim wysiewie w stojące poplony wał nożowy znacznie poprawia rezultat pracy, gdyż poplony są intensywnie obrabiane podczas jednego przejazdu i ewentualnie mieszane z glebą. 

Stabilny i bezobsługowy

Wał nożowy charakteryzuje się wysoką stabilnością. Jego długą trwałość gwarantują zwłaszcza solidne łożyskowanie oraz noże wykonywane ze stali borowej. Mocowania noży są wpuszczone w rurę wału. Zwarty rdzeń wału jest wyjątkowo odporny na kamienie i zabrudzenia. Dzięki łożyskom baryłkowym i ślizgowemu pierścieniowi uszczelniającemu wał nożowy jest całkowicie bezobsługowy. Obustronnie szlifowane noże odwracane pozwalają ograniczyć koszty zużycia nawet o połowę.

Cechą charakterystyczną nowego wału jest układ noży w kształcie litery V, który zapobiega ściąganiu bocznemu. Kopiowanie podłoża zapewniają poszczególne segmenty wału. Dzięki temu maszyna pracuje równomiernie na całej szerokości roboczej, nawet na nierównym podłożu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.