Gospodarka i rolnictwo

W Australii grunty za darmo

Data publikacji:

Miasteczko Quilpie, położone w australijskim stanie Queensland, chce powiększyć swoją populację i rozdaje nowym mieszkańcom ziemię „za darmo”. Mimo że temperatury w okolicach miejscowości sięgają nawet 45°C, setki osób są zainteresowane osiedleniem się - informuje „The New York Times”.

Quilpie jest położone o ponad 950 km od Brisbane. Populacja miasta liczy 575 osób, a jego przemysł opiera się na rolnictwie i wydobyciu opalu. Aby zwiększyć swoją populację i zachęcić nowych mieszkańców, władze miejscowości ogłosiły w połowie października, że ziemię będzie można nabyć za 12,5 tys. dolarów, ale jeśli wybuduje się na niej dom i spędzi w nim co najmniej pół roku, otrzyma się zwrot wpłaconej kwoty. W krótkim czasie władze otrzymały ponad 300 zgłoszeń, w tym z Hongkongu i krajów europejskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.