Wytrzymała konstrukcja
Przyczepy Brantner wyróżniają się wyjątkową konstrukcją ramy nośnej wykonanej z profili tłoczonych podwójnie w kształcie litery C. Zapewnia ona wysoką wytrzymałość na skręcanie, a także maksymalną nośność przy niewielkiej masie własnej. Jednocześnie gabaryty przyczepy i nisko położony środek ciężkości gwarantują optymalne właściwości manewrowe i bezpieczną jazdę.
Skrzynia ładunkowa wykonana jest z blachy stalowej o grubości 4 mm z dodatkowymi, wspawanymi, skośnymi wzmocnieniami, dla większej wytrzymałości na naprężenia boczne. Przyczepa posiada całkowicie gładkie ściany wewnętrzne, co skutkuje znacznie mniejszym zużyciem uszczelek w porównaniu z profilami skręcanymi. Podłoga również została wykonana z blachy stalowej 4 mm, ściana zsuwająca o wysokości 1,54 m przesuwa się na płytach z tworzywa o wysokiej odporności na ścieranie. Wysokość przyczepy z hydraulicznie chowanymi nadstawkami wynosi łącznie 3,9 m.
Przyczepa zachowuje długo swoje właściwości użytkowe i nie poddaje się korozji, dzięki trwałym powłokom ACC, które tworzą mocne połączenie z materiałem. Zautomatyzowana technologia nanoszenia tych powłok obejmuje śrutowanie granulatem podwozia i nadwozia, czyszczenie chemiczne metodą natryskową i zanurzeniową, fosforanowanie cynkowe, powlekanie KTL, oraz malowanie proszkowe w temperaturze 160-180°C. Standardowo przyczepy oferowane są w kolorze czarnym i zielonym HB, jednak na specjalne życzenie klientów dostępna jest szeroka paleta barw.
Uniwersalność zastosowań
Przyczepa TR 34090 PP + jest bardzo uniwersalna i może być również stosowana np. jako rozrzutnik obornika. Model prezentowany na targach Agro Show był wyposażony w adapter z pionowymi ślimakami z gilotyną i klapą zabezpieczającą. Zamiast rozrzutnika można zamontować także ślimak przeładowczy.
Wspomniany rozrzutnik dostarcza firma Kirchner. Jego walce wykonane są z grubościennych rur stalowych bez szwu, zęby natomiast ze stali Hardox. Walce są indywidualnie dynamicznie wyważone, dla zapewnienia płynnego działania i długiej żywotności. System przeładunkowy przeznaczony dla zbioru ziarna zawiera z kolei rurę przeładowczą - składaną hydraulicznie.