Technika

Systemy wentylacyjno - chłodnicze dla rolnictwa firmy Omnivent

Data publikacji:

Firma Omnivent jest międzynarodowym koncernem, specjalizującym się w budowie przechowalni ziemniaków, marchwi, cebuli i innych płodów rolnych. Omnivent dostarcza również nowoczesne urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne dla różnych sektorów rolnictwa.

Dużą popularnością wśród klientów firmy Omnivent cieszy się podciśnieniowy system wentylacji, połączony w kombinacji z pośrednim, propanowo - glikolowym układem chłodzenia. Podciśnieniowy system nazywany też ssącym to rozwiązanie, które dobrze spisuje się podczas przechowywania produktów takich jak ziemniaki wszelkich typów, cebuli, szalotki, marchwi, czosnku, buraczka itp.

System taki pracuje w oparciu o wymuszoną wentylację produktów składowanych w skrzyniach ażurowych ustawianych w stertach do wysokości ok. 7,5 m. Wentylacja wytwarza podciśnienie między dwoma rzędami pojemników, przez co powietrze jest wyciągane przez szpary w skrzyniach, a efektem tego jest skuteczna wentylacja i ograniczanie wilgoci. Wymuszona wentylacja w przechowalni jest efektywna w rzędach do ok. 25 m.

Firma Omnivent zwraca także uwagę na ekologiczny aspekt oferowanych technologii chłodniczych. W tej kwestii ważne jest stosowanie bezpiecznego dla środowiska czynnika chłodniczego, jakim jest np. propan R290.

Czynnik chłodniczy w stosunkowo niewielkiej ilości znajduje się tylko w jednostce zewnętrznej (chiller), gdzie poprzez wymiennik płytowy oddziałuje na glikol propylenowy, bezpieczny w zastosowaniach spożywczych. Glikol natomiast za pomocą układów hydraulicznych pompowany jest do chłodnic w przechowalni. Rozwiązanie oferowane przez Omnivent jest praktyczne i bezpieczne, wszelkie wycieki łatwo zauważyć i zlokalizować.

Dla porównania w układach bezpośredniego odparowania, np. freonowych, każda nieszczelność może być bardzo kosztownym i nagłym zdarzeniem. Z tego względu system wentylacji podciśnieniowej Omnivent jest tak chętnie stosowany przez inwestorów. Cenią oni jego wysoką uniwersalność oraz jakość przechowywanych w takich warunkach produktów.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.