Claas, John Deere, 365FarmNet i CNH Industrial - nowa platforma

Data publikacji:
farmnet

Podczas targów Agritechnica 2019 firmy Claas, John Deere, 365FarmNet i CNH Industrial zaprezentowały niezależny od producenta interfejs DataConnect, który umożliwia wymianę istotnych danych maszyn między platformami i pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich informacji dotyczących floty obejmującej maszyny różnych producentów na jednej, wybranej przez siebie platformie.

Zobacz także: Plantacja bez chwastów

  Poprzednio dostęp do tych informacji był utrudniony i wymagał korzystania z oddzielnych portali internetowych lub platform udostępnianych przez poszczególnych producentów, co wiązało się z koniecznością wielokrotnego wykonywania tych samych czynności.

  Korzyści

  Struktura rozwiązania opartego na bezpośrednim połączeniu chmur umożliwia bezproblemowy i zautomatyzowany przepływ danych bez udziału klienta. Wymiana danych w czasie rzeczywistym pozwala na podgląd na żywo informacji o całej flocie maszyn. Co więcej, DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu ani dodatkowych składników oprogramowania i zapewnia bezpieczną obsługę danych.

  Dzięki nowemu podejściu klienci mogą wyświetlać pięć różnych rodzajów danych maszyn z posiadanej floty: bieżącą pozycję maszyny, historyczną pozycję maszyny, poziom paliwa w zbiorniku, stan maszyny na polu i prędkość jazdy maszyny. Klient może wybrać preferowaną przez siebie firmową platformę cyfrową, na której wyświetlane będą wszystkie dane. Po nawiązaniu połączenia na ekranie automatycznie pojawią się także informacje o maszynach innych producentów.

  Pojazdy wyświetlane są z ikonami w kolorach odpowiadających poszczególnym markom lub widoczne są w polu informacji ikony. W późniejszym terminie zostaną dodani kolejni partnerzy oraz pojawią się dodatkowe funkcje.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.