Nowości Uprawa i siew

Pielnik do uprawy międzyrzędzi Horsch Transformer VS

Data publikacji:

Firma Horsh wprowadza do swojej oferty nowy pielnik do uprawy międzyrzędzi. Transformer VS (Variable Small) dostępny jest w szerokościach roboczych 6/9/12 m z rozstawem rzędów od 25 do 80 cm. Cechą charakterystyczną pielnika jest krótka, kompaktowa budowa, z ramą główną i w pełni zintegrowaną jednostką przesuwu bocznego z całkowitym przesuwem o 450 mm. 

    Pielnik Transformer VS  wyposażony jest w redlice o szerokościach 150/180/230 mm.

    Pielnik Transformer VS wyposażony jest w redlice o szerokościach 150/180/230 mm.

Zwarta konstrukcja pielnika pozwala na efektywne wykorzystanie siły udźwigu, przez co umożliwia pracę także z mniejszymi ciągnikami. Przy masie własnej od 1700 do 3500 kg, wymaga do agregacji ciągnika o mocy 120 - 250 KM. Dodatkowo, ułatwia pracę na zboczach, ponieważ minimalna odległość między tylną osią ciągnika, prowadzeniem bocznym i samym pielnikiem zapewnia utrzymanie jazdy w wyznaczonym śladzie. Nowością Horscha jest też koncepcja ramy, gdzie w przypadku wersji 9 i 12 m możliwe jest również uzyskanie szerokości roboczej 6 lub 8 m. Rama o wysokości 660 mm pozwala na zastosowanie pielnika w wysokich uprawach. Co ważne, cylindry odpowiedzialne za składanie do 180° umieszczone są w ramie, która skutecznie chroni je przed uszkodzeniem. 

Elementy układu roboczego i optymalne dopasowanie w terenie

Pielnik Transformer VS wyposażony jest w redlice o szerokościach 150/180/230 mm, przy czym w jednym rzędzie zabudowana jest tylko jedna redlica. Regulacja głębokości roboczej odbywa się stopniowo, bez konieczności użycia specjalnych narzędzi. Praktycznym rozwiązaniem są dodatkowe blachy ochronne, zapobiegające uszkodzeniom roślin we wczesnych stadiach rozwoju, które prowadzone równolegle, dopasowują się optymalnie do gleby. W opcji można wybrać dodatkowe rzędowe chwastowniki.

Pielnik palcowy i obsypniki są wykorzystywane z kolei do zwalczania chwastów w rzędzie. Odwzorowanie nierówności terenu i tym samym utrzymanie wybranej głębokości roboczej jest tutaj również usprawnione poprzez zastosowanie pojedynczego koła kopiującego przypadającego na jednostkę pielącą i redlicę. Całość jest bardziej spójna, wyniki pracy są jeszcze lepsze, i to nawet na nierównym podłożu.

Nowoczesne technologie

W kwestii innowacji Horsch jak zawsze prezentuje najwyższy poziom. Nowy pielnik również wpisuje się w to założenie. Wyposażony jest w sprawdzone i wysoko cenione kamery do cyfrowego obrazowania i wykrywania chwastów. Kamery oferują zmienny tryb pracy, w którym możliwe jest przełączanie między rozpoznawaniem rzędów w 2D zależnym od koloru oraz 3D niezależnym od koloru. System jest bardzo dokładny, potrafi rozpoznawać rośliny już od wielkości 2 cm.

Operatorzy nowego pielnika z pewnością docenią też opcjonalne wyposażenie RowLift ze sterowaniem Isobus do kontroli sekcji, które zapewnia precyzyjne podnoszenie jednostek pielących za pomocą sterowania GPS i ustawianie ich z powrotem na glebie z jak najwyższą dokładnością. W efekcie czego, nakładanie się i przerwy w uprawie są zredukowane praktycznie do minimum. Hydrauliczne chowanie korpusu zapewnia wymaganą szerokość transportową wynoszącą 3 m i obsługę funkcji SectionControl.

Dodatkowe wyposażenie pielnika obejmuje siłowniki podnoszące dwustronnego działania, zapewniające jeszcze większy nacisk na redlicę i jego regulację podczas jazdy, redlice w wersji utwardzonej z węglikiem spiekanym, zgrzebła, a także system oświetlenia.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.