Nowości

Dammann - opryskiwacz czołowy z pielnikiem międzyrzędowym

Data publikacji:

Zrównoważone rolnictwo to stosowanie technologii pozwalających uzyskiwać wysokie plony, lecz również działania uwzględniające ochronę środowiska naturalnego. Pożądanym trendem staje się między innymi ograniczanie zużycia środków ochrony roślin oraz zwalczanie chwastów z wykorzystaniem metod mechanicznych. To już nie tylko ochrona środowiska, ale także oszczędność pieniędzy. Firma Dammann w swojej ofercie posiada dedykowane temu rozwiązanie w postaci opryskiwacza czołowego w połączeniu z pielnikiem międzyrzędowym.

    opryskiwacz dammann

Zobacz także: Niedziela z…

Pielniko-opryskiwacz firmy Dammann pozwala podczas pojedynczego przejazdu dokonać precyzyjnego oprysku roślin oraz mechanicznie usunąć chwasty. Urządzenie przeznaczone jest do pasowego usuwania chwastów i efektywnej ochrony upraw rzędowych np. na polach kukurydzy czy buraków. Szerokość opryskiwanego pasa oraz ustawienie dysz można regulować indywidualnie dzięki elektrycznemu układowi pojedynczych dysz (EDS) oraz funkcji Spray IQ.

Takie ukierunkowane opryskiwanie zapewnia zmniejszenie powierzchni oprysku do obszaru, który do tego jest wyznaczony oraz zmniejszenie kosztów całego zabiegu. Zbiornik opryskiwacza jest smukły i nie zakłóca pola widzenia operatora podczas pracy. Jest dostępny w wariantach o pojemności 1100, 1500 oraz 1900 l i dodatkowo posiada zintegrowany zbiornik na czystą wodę.

Ścianki wewnętrzne zbiornika mają gładką powierzchnię, dzięki czemu jest on łatwy do czyszczenia i konserwacji. Obsługa i serwisowanie urządzenia nie stwarzają żadnych problemów, a zapewnia to centralne umiejscowienie wszystkich zaworów i przyłączy.

Seryjne wyposażenie prezentowanego opryskiwacza zawiera komputer roboczy Isobus, dzięki czemu operator ciągnika ma na wyświetlaczu przedstawiane najważniejsze parametry robocze takie jak stosowana dawka, szerokość pasa i zasięg. Pełna kompatybilność z Isobus pozwala tutaj na elastyczną integrację systemu z terminalem ciągnika. Poprzez stosowanie dodatkowych aplikacji możliwa jest również np. kontrola sekcji. Firma Dammann może też dokonywać pewnych modyfikacji opryskiwacza zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.