[ATR] Aktualności Annaburger

BAG Polska wraca do współpracy z Annaburgerem

Data publikacji:

Od 1 października 2021 r. wyłącznym dystrybutorem produktów ze znakiem Annaburger na rynku polskim jest - po ośmioletniej przerwie - firma BAG Polska.

Zostaliśmy znów głównym i jedynym importerem tych maszyn - rozrzutników, przyczep, wozów asenizacyjnych czy przyczep przeładunkowych. Obecnie prowadzimy rozmowy o współpracy z dilerami, którzy będą mogli na poszczególnych terenach sprzedawać produkty Annaburger. Oznacza to, że naszym głównym zadaniem jest obecnie stworzenie sieci sprzedaży na terenie całego kraju - mówi Tomasz Grzegorzewski, członek zarządu BAG Polska.

Żywotność na jeszcze wyższym poziomie

Obecnie Annaburger jest jednym z największych producentów techniki transportowej w Niemczech. Uniwersalne rozrzutniki Annaburger, nadające się również do rozprowadzania wapna, kompostu czy osadów ściekowych, a także transportu tworzą rodzinę maszyn wyposażonych w solidne spawane skrzynie ładunkowe. Wśród nich znajduje się najnowszy model rozrzutnika obornika - HTS 20H.04, prezentowany przez BAG Polska podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach.

– Jest to następca sztandarowego rozrzutnika tej marki, który przez wiele lat pracy udowodnił, iż jest to sprzęt niezawodny, sprawdzony w tysiącach gospodarstw, który w procesie stałego doskonalenia, a także dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów, w pełni odpowiada wymogom współczesnego rolnictwa. Konstruktorzy poddali zaś modernizacji rozwiązania wpływające na poprawienie żywotności maszyny, jak np. zmiana w przenośnikach podłogowych. Na pierwszy rzut oka widać także odświeżony wygląd rozrzutnika

– zauważa członek zarządu BAG Polska.

Tyle zmian, bo rozrzutnik HTS 20H.04 (ładowność skrzyni - 15 m³), podobnie jak inne maszyny tego typu marki Annaburger, wyróżnia duża wydajność, a także wysoka dokładność rozdrabniania i rozrzutu materiałów o różnej konsystencji, co jest przede wszystkim zasługą uniwersalnego agregatu roztrząsającego o szerokości roboczej do 24 m.

Składa się on z dwóch lub trzech poziomych bębnów rozdrabniających oraz dwóch talerzy rozrzucających, z których każdy z nich wyposażony jest w 6 przestawnych łopatek, co umożliwia dostosowanie adaptera do właściwości rozrzucanego materiału. Ustawienie dokładnej dawki zapewnia hydraulicznie sterowana burta tylna ze wskaźnikiem wysokości.

Wyższa wydajność przeładunku

Jeśli chodzi o cechy użytkowe, podobnymi zaletami cechuje się technika przeładunkowa spod tego znaku, a jej przedstawicielem jest najnowsza przyczepa tego typu - model HTS 24C.16. Przyczepy przeładunkowe to urządzenia w znacznym stopniu ułatwiające zbiór zbóż. Wykorzystywane są również podczas zasiewów czy nawożenia.

Mogą przyspieszyć przeprowadzenie danego zabiegu, o ile możliwości wozu dopasowane są do wydajności kombajnu. Gama przyczep przeładowczych Annaburgera obejmuje konstrukcje o pojemności od 25 do 36 m³ (prezentowany model - 28 m³).

Konstrukcje wyposażone w dwu- bądź trzyosiowy układ jezdny zaprojektowano z myślą o ciągnikach o mocy minimum od 160 do 240 KM w zależności od modelu. Czym w tym zakresie wyróżnia się nowa przyczepa przeładowcza Annaburger?

– Tak naprawdę cała maszyna została przekonstruowana. W inny sposób zaprojektowany został przenośnik ślimakowy, dzięki czemu można regulować wysokość wyładunku. Zwiększyła się też jego wydajność, co de facto pozwala usprawnić prace omłotowe. Poza tym konstruktorzy zastosowali szerokie ogumienie, które pozwala bezproblemowo radzić sobie w trudnych warunkach jesiennych, przy zbiorze kukurydzy

– przekonuje Tomasz Grzegorzewski.

Nowy wóz wyposażony jest w dwuosiowe podwozie typu tandem z elektronicznym kierowaniem wymuszonym.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.