[ATR] Gospodarka i rolnictwo KRUS

Zasiłek opiekuńczy z KRUS przedłużony

Data publikacji:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że do 23 maja 2021 r. wydłużony został okres, za który przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rolnika/domownika. Zasiłek przysługuje na dotychczasowych zasadach.

Przypominamy krótko, że dotyczy to sytuacji, kiedy z powodu koronawirusa zamknięto instytucje opiekujące się dziećmi czy też kiedy z tego samego powodu nie może sprawować opieki nad dzieckiem niania lub dzienny opiekun.

Nie zmieniły się też zasady występowania o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przyznawany jest na wniosek. Jeżeli we wniosku o zasiłek opiekuńczy złożonym przed wejściem w życie nowych przepisów wskazano okres opieki nad dzieckiem po 9 maja 2021 r. i spełnione zostały pozostałe warunki niezbędne do uzyskania prawa do tego zasiłku, to zostanie on przyznany na wskazany we wniosku okres opieki (nie dłużej niż do 23 maja 2021 r.) bez konieczności ponawiania wniosku.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.