[ATR] Nowości

Zamiatarka Inter-Tech nie tylko na drogi

Data publikacji:

Zamiatarki drogowe serii ZML, o szerokości roboczej od 1,5 do 2,4 m, przeznaczone są do usuwania zanieczyszczeń z dużych, utwardzonych powierzchni asfaltowych, betonowych, z kostki brukowej, posadzek przemysłowych, dróg dojazdowych do placów budynków itd. Są to również maszyny wielosezonowe i z powodzeniem można je stosować do odśnieżania podczas sezonu zimowego.

W ofercie firmy Inter-Tech, w linii Orange znalazł się model ZML Sweep 200 Aqua, który do agregacji wymaga nośnika w postaci ładowarki teleskopowej, koparko-ładowarki lub ciągnika. Pozwala to na zastosowanie zarówno w rolnictwie, ogrodnictwie, jak i zakładach komunalnych czy przemysłowych. Standardowo mocowanie odbywa się poprzez TUZ kategorii 1 i 2, w opcji są dostępne zaczepy z funkcją pływania, w tym Euroramka, mocowanie Euro-TUZ, mocowanie do ładowarek kołowych i teleskopowych oraz na widły do palet. Wspomniany system pływania ma wiele zalet. Zmniejsza awaryjność maszyny, umożliwia bezproblemową pracę na nierównościach poprzez idealne kopiowanie terenu, zapobiega także wciskaniu maszyny w podłoże. Zamiatarka posiada 3 koła 200x50 z felgą aluminiową i z manualnie regulowaną wysokością.

Zwarta i sztywna budowa

Konstrukcja zamiatarki jest solidna, zawiera korpus wraz ze szczotką główną, zbiornik na zanieczyszczenia z hydraulicznym system opróżniania i regulacją kąta pochylenia do podłoża oraz poliuretanową listwę zbiornika zanieczyszczeń. Szczotka główna ma średnicę 510 mm, jej włókna są wykonane z twardego polipropylenu, a w wersji MIX jest to mieszanka włókien polipropylenowych i drutu. Kąt zamiatania można regulować mechanicznie. W opcji jest hydrauliczna regulacja kąta pracy, która pozwala na ustawienie szczotki pod kątem 15o. Po zakończeniu pracy zaleca się zamiatarkę unieść, aby zapobiegać odkształcaniu się szczotki. Okresowa wymiana zużytych szczotek jest szybka i łatwa.

Wyposażenie opcjonalne

Szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego sprawia, że zamiatarkę można skonfigurować do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest instalacja zraszania, która zapewnia zmniejszenie emisji kurzu i pyłu podczas pracy. Zawiera ona zbiornik na wodę o pojemności 200 l, filtr zewnętrzny, pompę tłoczącą (12v), listwę natryskową z dyszami płaskimi oraz mocowanie na szczotce bocznej.

Dodatkową szczotkę boczną o średnicy 500 mm można zamontować po prawej lub lewej stronie. Umożliwia ona precyzyjne zamiatanie nawet trudno dostępnych miejsc. Posiada również specjalne zabezpieczenie unoszące w górę w momencie napotkania przeszkody oraz hydrauliczny rozdzielacz regulujący jej pracę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.