Technika

Wienhoff czyli produkt klasy Premium

Data publikacji:

Pierwszy wóz asenizacyjny w niemieckiej firmie Landmaschinen Wienhoff powstał już w 1967 r. Obecnie firma Wienhoff specjalizuje się więc w produkcji tandemowych wozów próżniowych lub z pompą, dostępnych w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Co więcej, producent aktywnie współpracuje zarówno z jednostkami naukowymi, jak i swoimi klientami dla zapewnienia jak największej innowacyjności i jakości oferowanych rozwiązań.

Wozy Wienhoff uznawane są jako maszyny klasy Premium. Posiadają zawieszenie mechaniczne na resorach parabolicznych typu bogie dla zapewnienia zawsze stabilnego położenia przy gwałtownym hamowaniu oraz przy poruszaniu się w nierównym terenie.

Dodatkowo mogą być wyposażone w oś pomocniczą służącą do rozkładu obciążenia na osie, zgodną z niemieckimi przepisami dotyczącymi wydawania zezwoleń na ruch drogowy StVZO. Regulowane zawieszenie hydrauliczne lub pneumatyczne wyposażone jest w innowacyjny system Wienhoff LevelTuner, który automatycznie dostosowuje ciśnienie powietrza w miechach resorów przedniej osi w zależności od pionowego obciążenia mierzonego w zawieszeniu dyszla.

W ten sposób zapewnia się optymalne obciążenie pionowe i zwiększa bezpieczeństwo jazdy na drodze. Rozwiązanie to otrzymało srebrny medal na targach Agritechnica w 2017 r. Dla zwiększenia bezpieczeństwa oferowane wozy posiadają także systemy ABS i EBS, do tego Wienhoff dokłada specjalne opony w rozmiarze 900/60 R42 lub 1050/50 R32.

Producent z Bawinkel stosuje system 2-komorowy w celu zwiększenia obciążenia pionowego podczas rozlewania gnojowicy. Wienhoff ma w swojej ofercie sprężarki próżniowe, pompy odśrodkowe, pompy śrubowe oraz pompy rotacyjne, a opcje wyposażenia są różnicowane względem indywidualnych wymagań klienta.

Uwagę zwraca także mechanizm podnoszący VarioHubwerk z 3- i 4-punktową hydrauliką z ruchomymi przedramionami. Stosowane wysięgniki mogą mieć maksymalnie 36 m szerokości roboczej, do tego dochodzą jeszcze aplikatory do pól uprawnych do 9 m i urządzenia do cięcia do 12 m szerokości roboczej.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.