Gospodarka i rolnictwo

Według VDMA przepisy UE powinny pobudzać inwestycje, a nie je utrudniać

Data publikacji:

Pakiet bezpieczeństwa gospodarczego Komisji Europejskiej zawiera kluczowe propozycje dotyczące bezpośrednich inwestycji zagranicznych w UE i europejskich inwestycji za granicą. Ulrich Ackermann, szef handlu zagranicznego VDMA, komentuje:

    Według VDMA przepisy UE powinny pobudzać inwestycje, a nie je utrudniać

– Europejskie inwestycje za granicą nie zagrażają bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu w UE. W zakresie, w jakim są one związane z transferem technologii, interesy bezpieczeństwa UE są już chronione przez kontrole eksportu wrażliwych technologii – mówi Ulrich Ackermann. 

– Europejskie inwestycje zagraniczne są niezbędne do poprawy międzynarodowej pozycji konkurencyjnej europejskich inwestorów. Zapewniają one sukces gospodarczy UE i dlatego powinny być wspierane, a nie utrudniane – podkreśla.

– VDMA jest również sceptycznie nastawiona do propozycji rewizji kontroli bezpośrednich inwestycji zagranicznych w UE. Rewizja zaledwie pięć lat po wejściu w życie doprowadzi do niepewności prawnej dla firm. Jest to nieuzasadnione – mówi szef handlu zagranicznego. 

– Pakiet bezpieczeństwa gospodarczego obejmuje również stworzenie „Białej księgi w sprawie kontroli eksportu". VDMA potwierdza swoje krytyczne stanowisko wobec harmonizacji kontroli eksportu w UE. Jak dotąd, każdy krok harmonizacyjny podjęty przez Komisję Europejską sprawił, że kontrole eksportu stały się bardziej złożone i skomplikowane, z jeszcze większą biurokracją dla zainteresowanych firm, nie prowadząc do poprawy sytuacji – dodaje.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.