Aktualności

Tolmet - Sprawdzone opryskiwacze Bruno

Data publikacji:

Polskie maszyny do ochrony roślin na najwyższym poziomie to nierzadko wyroby także lokalnych producentów. Wśród nich zwraca uwagę firma Tolmet ze Świnic Warckich w woj. łódzkim, która jako wieloletni dostawca wysokiej jakości podzespołów do opryskiwaczy i kooperant posiada duże doświadczenie w tym segmencie.

Produkująca również bogaty asortyment maszyn uprawowych firma Tolmet od pewnego czasu zdecydowała się wejść na rynek bardziej energicznie z ofertą opryskiwaczy pod własną marką. Tolmet stawia na jakość, dobre wyposażenie i elastyczność, pozwalającą klientom w dużej mierze decydować o specyfikacji maszyn.

Dobry standard

Oferta obejmuje maszyny zawieszane od 200 do 1200 l, z belkami 6-18 m, oraz coraz popularniejsze zaczepiane - modele Bruno o pojemności 1,2; 1,5 i 2 tys. l, z belkami o szerokości 12, 14, 15, 16 lub 18 m, oraz lepiej wyposażone Borys, ze zbiornikami 1,5; 2; 2,5 lub 3 tys. l i belkami 15, 18 lub 21 m, różniące się mocowaniem i podnoszeniem belki. Prostszy Bruno ma wahadłowo zamocowaną belkę podnoszoną hydraulicznie na typowej pionowej windzie, natomiast Borys jest wyposażony w belkę w pełni hydrauliczną, podnoszoną na dwóch siłownikach na trapezie, z niezależnym składaniem/rozkładaniem stron, z hydrauliczną stabilizacją oraz wymuszonym nachyleniem.
Poza tym obie serie mają w standardzie dodatkowe zbiorniki na wodę do płukania układu i do mycia rąk, pięciosekcyjny rozdzielacz stałociśnieniowy Fermo 5 (w 12 m Bruno trójsekcyjny Fermo 3), elektrozawory włączania i wyłączania obiegu cieczy i regulacji ciśnienia, sterowane z kabiny ciągnika za pomocą panelu z manometrem (w opcji komputer sterujący utrzymujący dawkę na ha niezależnie od prędkości) oraz panel w kabinie do obsługi wszystkich funkcji hydraulicznych belki (wystarczy jedna para szybkozłączy w ciągniku). Układ cieczowy uzupełnia pompa tłokowa Tolveri PU-3/140 o wydajności 140 l/min, rozwadniacz we wlewie (boczny w opcji), podwójne mieszadło zapobiegające pienieniu się cieczy w zbiorniku, filtry liniowe między rozdzielaczem a każdą sekcją, dodatkowo redukujące możliwość zapychania dysz, potrójne oprawy z zamontowanymi rozpylaczami w rozmiarze 02 i 03 (eżektorowy) oraz rozlewowym do RSM-u. W standardzie są też koła 9x32 cale (w opcji 9x36’’) na półosiach, z regulacją rozstawu, oświetlenie LED, a w Borysie - zaczep skrętny (prowadzenie po śladach ciągnika) i hamulce hydrauliczne (w 2,5 i 3 tys. l).

Mocny wkład własny

Założona przed 20 laty firma wciąż specjalizuje się w produkcji podzespołów i części do opryskiwaczy, w tym pomp, filtrów, wszystkich „plastików” oprócz zbiorników i rozpylaczy (które dostarcza inna polska firma MMAT). Znaczący wkład własny dotyczy także konstrukcji belki oraz ramy, wykonywanej w całości w zakładzie. Tolmet jako pierwszy krajowy producent wprowadził np. ramy opryskiwaczy z profili giętych zamiast spawanych, co zwiększyło ich wytrzymałość i podniosło estetykę maszyn, dostępnych w wersji lakierowanej lub  ocynkowanej. Sprawdzone wyroby i rozwiązania własne, a także renomowanych dostawców zewnętrznych zapewniają wysoką jakość maszyn, na które Tolmet udziela dwuletniej gwarancji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.