Aktualności

Sulky i Sky na Agro Show

Data publikacji:

Na tegorocznych targach Agro Show na stoisku firmy Burel można było zobaczyć ofertę marki Sulky, w tym pneumatyczny siewnik Master P30, siewniki zbożowe Tramline, nowy agregat ścierniskowy Methys, a także siewnik Easy Drill HD. Można się również było zapoznać z najnowocześniejszymi technologiami rolnictwa precyzyjnego, stosowanymi w maszynach Sulky.

 

    Sulky i Sky na Agro Show

System Econov dzięki kontroli sekcji umożliwia prowadzenie zmiennego dawkowania niezależnie na prawą oraz lewą stronę i przez to bardzo dokładne pokrycie pola. Automatycznie dostosowując dawkę, ogranicza strefy z nadmiarem lub niedoborem nawozu  oraz optymalizuje wysiew na każdej części. Econov to również jedyna technologia obsługująca zakrzywiony kształt warstwy rozsiewanego nawozu.
Korzyści ze stosowania systemu to nie tylko gwarancja równomiernego rozłożenie nawozu, ale również oszczędność czasu, paliwa i wysiewanego materiału do 20% względem tradycyjnych, mechanicznych rozsiewaczy. Wysoka precyzja działania wynika tutaj z wykorzystania mapowania ze zmiennym dawkowaniem, sygnału GPS, a dla najbardziej dokładnego pozycjonowania  także  sygnału RTK. Econov jest obsługiwany przez siewniki o szerokości roboczej od 18 do nawet 50 m, z pojemnością zbiorników do 4200 l.
Innowacją opracowaną przez Sulky jest hydrauliczny napęd tarczy rozsiewających, niezależny od prędkości obrotowej silnika  i od napędu WOM ponieważ technologia ta zmienia wyłącznie punkt, w którym materiał spada na talerze rozsiewające. Nawóz i jego konsystencja są przy tym zawsze optymalne, nie ma też niekorzystnego efektu rozbijania na frakcję pylistą. Unikatowym rozwiązaniem Sulky jest funkcja Speed Control, która zapewnia automatyczną korekcję rozsiewania nawozów przy większej prędkości jazdy zestawu pracującego na polu. Warto wspomnieć, że funkcja ta została nagrodzona srebrnym medalem podczas SIMA Innovation Awards 2021 „za możliwość oszczędzania nawozów mineralnych i związany z tym pozytywny wpływ na środowisko”.

Z oferty Sky Agriculture

Siewniki EasyDrill dzięki swoim unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wyraźnie wyróżniają się na tle innych, dostępnych na polskim rynku i może być z powodzeniem stosowany w każdym typie uprawy czyli orce, uprawie uproszczonej czy siewie bezpośrednim. Jest to maszyna przeznaczona do profesjonalnych zastosowań i w jednym przejeździe  może wysiać aż 4 różne produkty w 4 różnych dawkach, umieszczając je na dwóch różnych głębokościach w każdym lub co drugim bądź co trzecim rzędzie. Dla każdego z 4 zbiorników można oczywiście indywidualnie ustalić dawkę, a sterowanie wszystkimi zbiornikami odbywa się z jednej uniwersalnej konsoli Quartz Isobus. 
Siewnik EasyDrill może pracować w każdych warunkach wilgotności gleby. Może zmieniać poziom docisku od 0 do 250 kg, zwiększając nacisk na koło dociskowe, koło przednie lub talerz siewny. Realizowane jest to w sposób progresywny za pomocą siłownika hydraulicznego. W warunkach wilgotnych ciężar jest przenoszony na przód, w suchych np. przy wysiewie rzepaku zwiększa się nacisk tylnych kół zamykających redlinę. Siewnik dostępny jest w wersji od 3 do 8 m, z pojemnością zbiornika od 2250 do 5100 l. Wymagania odnośnie mocy ciągnika w zależności od wersji to od 75 do 360 KM.
Agregat ścierniskowy Methys

Zaprezentowaną na Agro Show 2022 nowością był talerzowy agregat ścierniskowy o szerokości roboczej 6 m, przeznaczony do precyzyjnej pracy powierzchniowej na głębokość od 3 do 11 cm. Agregat umożliwia niezależne sterowanie pierwszym i drugim rzędem talerzy. Wspomniane talerze o średnicy 514 mm, są przystosowane do bardzo płytkiej pracy, mają agresywny kształt i przy prędkości 12-14 km/h gwarantują wysoką efektywność działania. Jednocześnie mniejsze obciążenie ciągnika sprawia, że spalanie paliwa jest niższe o nawet 4 l/ha. Zastosowany wał oponowy typu Heavy Duty HD wyposażono w opony wzmocnione kevlarem, a każda para kół demontowana jest oddzielnie, co ułatwia niezbędne prace serwisowe. Maszyna jest również przygotowana do zamontowania zbiornika na materiał siewny. Agregat posiada wspornik, na którym można zamocować głowicę rozdzielającą do wysiewu poplonów. 
PM

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.