Nowości

Strautmann Magnon 11 z wyjątkowo krótkim cięciem

Data publikacji:

Na tegorocznych targach Agritechnika w Hannowerze, firma Strautmann zaprezentuje nową serię przyczep zbierających, która wyróżnia się wyjątkowo krótką długością cięcia wynoszącą zaledwie 22 mm. W gospodarstwach mlecznych długość cięcia roślin paszowych ma bardzo duży wpływ na jakość paszy, a model Magnon 11 zapewni najkrótsze cięcie na rynku.

    Strautmann Magnon 11 z wyjątkowo krótkim cięciem

    default

Krótko pocięte rośliny mają duże znaczenie dla jakości wytwarzanej kiszonki. Można je bowiem lepiej zagęścić w silosie, co pozwala uniknąć nieprawidłowej fermentacji i podnieść jakość wartościowej paszy. Mniejsza jest selekcja paszy w korycie, co oznacza z kolei prawidłową zdrowotność utrzymywanych krów oraz poprawę ich wydajności mlecznej. Do tej pory, aby uzyskać efekt jak najkrótszego cięcia, stosowano sieczkarnię samobieżną.

Magnon 10 i 11 na Agritechnice

Model Magnon 10, który ma długość cięcia 35 mm zaprezentowany został na targach Agritechnica w 2019 roku i od tej pory odnosi sukcesy na rynku przyczep zbierających wyższej klasy. Nowy model Magnon 11 uzupełnia teraz ofertę produktów w tym segmencie, a obie serie są podobnie zbudowane tzn. podbieracz Flex-Load, system Continuous Flow, podwozie oraz nadwozie i jednostka dozująca są dokładnie takie same. Czym zatem wyróżnia się nowa przyczepa Strautmanna?

Zmiany zaszły w rotorze z napędem i zespole tnącym. Magnon 11 dzięki 84 nożom osiąga pierwszorzędną teoretyczną długość cięcia wynoszącą zaledwie 22 mm, co jest niespotykane na rynku przyczep zbierających. Zastosowano tutaj również sprawdzony system ochrony noża Exact-Cut, który dzięki funkcji natychmiastowego wyzwalania i automatycznego cofania, indywidualnie chroni każdy nóż. W razie potrzeby 84 noże z dwustronnymi ostrzami można odwrócić, zespół tnący nie posiada żadnych punktów smarowania, przez co wymaga minimalnej konserwacji. Zęby transportowe zintegrowanego rotora są wyposażone w płytki zębów Hardox o szerokości 10 mm, posiadają także dodatkowe zbrojenie na ich końcach. Takie rozwiązanie zapewnia równomierną jakość cięcia przy minimalnym zużyciu.

Przekładnia w kąpieli olejowej ze zintegrowanym zespołem planetarnym napędza wirnik, ale ze względu na duże prędkości w układzie napędowym obciążenie podzespołów jest niższe. Przyczepa zbierająca Magnon 11 jest wyposażona w przekładnie napędowe o wzmocnionej konstrukcji i zabezpieczenie 3000 Nm, przez co niezawodnie przejmuje nawet wysoką moc ciągnika i zapewniona jest przy tym długa żywotność podzespołów.

Nowy model przyczepy Strautmann Magnon 11 pojawi się na rynku już w sezonie 2024 jednak w ograniczonej ilości. Produkcja pełnoseryjna zaplanowana jest na 2025 r.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.