Nowości Ochrona i nawożenie

Spawex stawia na wozy asenizacyjne

Data publikacji:

Spawex zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn rolniczych. Firma znana jest głównie z osprzętu do ładowaczy czołowych, ale również maszyn zielonkawych, polowych oraz komunalnych. W tym roku polski producent rozszerza swój asortyment wprowadzając do oferty wóz asenizacyjny, który można było już obejrzeć na tegorocznych targach w podpoznańskich Bednarach.

Wozy asenizacyjne Spawexu osadzone są na dwóch osiach w układzie tandem, przy czym tylna oś jest skrętna. Wysokiej jakości resorowane osie do wozu dostarcza firma ADR, a zastosowane koła wyposażono w opony w rozmiarze 750/60 R30,5. Zbiornik na gnojowicę o pojemności 16 tys. - 22 tys. l wykonany został z laminatu poliestrowo - szklanego. Taka konstrukcja ma wiele zalet.

Zapewnia bardzo dużą wytrzymałość, odporność na korozję, a jednocześnie ma niewielką masę własną. Wewnątrz zbiornika znajdują się cztery ściany grodziowe, które gwarantują większą sztywność oraz stabilność beczki podczas transportu. Całość jest lakierowana proszkowo i wygląda bardzo estetycznie. 

W wozie Spawexu zastosowano system napełniania i opróżniania z pompą ślimakową o wydajności 4500 l/min. Napęd przekazywany jest przez standardowy WOM o prędkości obrotowej 540 obr./min. Rozlewanie gnojowicy na polu realizowane jest poprzez regulowany w zakresie 5-18 m rozlewacz. Wyposażenie wozu obejmuje hydraulicznie regulowany i amortyzowany zaczep, pneumatyczne zawory odcinające, podporę oraz drabinkę inspekcyjną i oświetlenie drogowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.