Samowyładowczy gigant Brantnera

Data publikacji:

Firma Brantner zajmuje się produkcją wysokiej jakości przyczep rolniczych. Jednym z jej topowych modeli jest wersja TR 34090 PP + z przesuwną ścianą i z możliwością montażu adaptera rozrzutnika do obornika. Taki właśnie model w wersji Black Edition został zaprezentowany na tegorocznych targach Agro Show w Bednarach.

Przyczepa TR 34090 PP + to model typu Tridem o pojemności 50 m i dopuszczalnej masie całkowitej dmc 34 ton. Wersja Tridem wyposażona jest w standardowe 2 sztywne osie i 1 skrętną blokowaną hydraulicznie, centralną sprężynę na osi skrętnej poszerzoną o 220 mm przez podwójny zespół wahacza, do tego hamulec 410x180 mm oraz opony w rozmiarze 560/60 R 22,5 Floatmax FT CEAT 161 D.

Opcjonalnie można zamówić przyczepę z wymuszoną osią skrętną czyli pierwsza i trzecia są wówczas skrętne, dostępne na zamówienie są też wersje z podwoziem hydraulicznym lub z zawieszeniem pneumatycznym. Specjalna konstrukcja opracowana przez firmę Brantner zapewnia niską masę własną 10 200 kg przy tak ważnej dużej ładowności.

Wytrzymała konstrukcja

Przyczepy Brantner wyróżniają się wyjątkową konstrukcją ramy nośnej wykonanej z profili tłoczonych podwójnie w kształcie litery C. Zapewnia ona wysoką wytrzymałość na skręcanie, a także maksymalną nośność przy niewielkiej masie własnej. Jednocześnie gabaryty przyczepy i nisko położony środek ciężkości gwarantują optymalne właściwości manewrowe i bezpieczną jazdę.

Skrzynia ładunkowa wykonana jest z blachy stalowej o grubości 4 mm z dodatkowymi, wspawanymi, skośnymi wzmocnieniami, dla większej wytrzymałości na naprężenia boczne. Przyczepa posiada całkowicie gładkie ściany wewnętrzne, co skutkuje znacznie mniejszym zużyciem uszczelek w porównaniu z profilami skręcanymi. Podłoga również została wykonana z blachy stalowej 4 mm, ściana zsuwająca o wysokości 1,54 m przesuwa się na płytach z tworzywa o wysokiej odporności na ścieranie. Wysokość przyczepy z hydraulicznie chowanymi nadstawkami wynosi łącznie 3,9 m.

Przyczepa zachowuje długo swoje właściwości użytkowe i nie poddaje się korozji, dzięki trwałym powłokom ACC, które tworzą mocne połączenie z materiałem. Zautomatyzowana technologia nanoszenia tych powłok obejmuje śrutowanie granulatem podwozia i nadwozia, czyszczenie chemiczne metodą natryskową i zanurzeniową, fosforanowanie cynkowe, powlekanie KTL, oraz malowanie proszkowe w temperaturze 160-180°C. Standardowo przyczepy oferowane są w kolorze czarnym i zielonym HB, jednak na specjalne życzenie klientów dostępna jest szeroka paleta barw.

Uniwersalność zastosowań

Przyczepa TR 34090 PP + jest bardzo uniwersalna i może być również stosowana np. jako rozrzutnik obornika. Model prezentowany na targach Agro Show był wyposażony w adapter z pionowymi ślimakami z gilotyną i klapą zabezpieczającą. Zamiast rozrzutnika można zamontować także ślimak przeładowczy.

Wspomniany rozrzutnik dostarcza firma Kirchner. Jego walce wykonane są z grubościennych rur stalowych bez szwu, zęby natomiast ze stali Hardox. Walce są indywidualnie dynamicznie wyważone, dla zapewnienia płynnego działania i długiej żywotności. System przeładunkowy przeznaczony dla zbioru ziarna zawiera z kolei rurę przeładowczą - składaną hydraulicznie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.