[ATR] Nowości Rauch

Rozsiewacz Rauch na duże areały

Data publikacji:

Wielkogabarytowy rozsiewacz nawozów Axent 100.1 firmy Rauch przeznaczony jest dla dużych gospodarstw rolnych, gdzie potrzeba wydajnej maszyny charakteryzującej się dużą precyzją rozsiewania zarówno nawozów granulowanych, jak i sypkich nawozów organicznych i wapna. Wysoka jakość wykonania i zastosowanie nowoczesnej technologii opartej o Isobus sprawia, że rozsiewacz Axent 100.1 to dobra inwestycja na wiele lat.

Model Axent 100.1 to zaczepiany rozsiewacz nawozów o masie własnej (bez modułów rozsiewających) 4250 kg, pojemności zbiornika 9400 l i imponującej szerokości roboczej od 18 do 50 m. Dostępny jest zarówno w wersji z osią kierowaną z żyroskopowym systemem sterowania i kątem skrętnym od 10 do 17° oraz z osią sztywną.

Posiada też niezależny układ hydrauliczny, dzięki czemu nie wymaga zasilania olejem ciągnika, za wyjątkiem sterowania plandeką i podporą parkingową sterowaną z kabiny ciągnika. Rozsiewacz do agregacji wymaga ciągnika o mocy co najmniej 180 KM, napęd przekazywany jest przez WOM o prędkości 750 obr./min, co skutkuje obniżeniem zużycia paliwa i poprawia efektywność pracy.

Wysoki komfort prowadzenia maszyny na drodze i na polu zapewnia dyszel z zawieszeniem hydropneumatycznym, a także wbudowana w tylną osłonę kamera cofania, która ułatwia jazdę do tyłu.

Wszechstronność zastosowań

System szybkiego montażu Rauch w zależności od stosowanego materiału, pozwala na szybką zamianę konfiguracji rozsiewacza i to zaledwie przez jedną osobę. Do precyzyjnego rozsiewu nawozu granulowanego przewidziano hydraulicznie napędzany moduł Axis PowerPack z systemem współosiowej regulacji CDA.

Moduł ten precyzyjnie rozsiewa nawóz na szerokość od 18 do 50 m. Wraz z Axis PowerPack dostępne są jednocześnie systemy sterowania dawką EMC (elektroniczne sterowanie przepływem nawozu), sterowania sekcjami Varispread PRO i zarządzania wysiewem na uwrociach z GPS Optipoint, który automatycznie optymalizuje punkty otwierania i zamykania zasuw dozujących w zależności od typu nawozu oraz prędkości roboczej.

Wyposażony w automatyczny system centrowania przenośnik taśmowy ma szerokość 800 mm i grubość 8 mm. Płynnie transportuje nawóz do tarcz wysiewających w sposób automatyczny, zapewniając precyzyjny rozsiew w optymalnej dawce.

Moduł Lime PowerPack to wyposażona w tarcze o średnicy 700 mm z 5 łopatkami przystawka do rozsiewania ciężkich i wilgotnych produktów, takich jak nawozy sypkie, wapno, pellet itd. w dużych dawkach, do nawet kilku ton na hektar, na szerokości roboczej od 15 do 18 m.

Terminale sterujące

Dla rozsiewacza nawozów Axent 100.1 dostępne są dwa certyfikowane przez AEF terminale robocze Isobus. Model CCI.1200 posiada 12,1” dotykowy ekran, gdzie wyświetla kluczowe informacje i parametry robocze. Zawiera innowacyjne aplikacje do sterowania sekcjami, modulacją dawki z map lub czujników biomasy, aktywnie wspomaga też prowadzenie na polu.

Wersję CCI.800 wyposażono w ekran 8”, w którym niezbędne informacje są wyświetlane w widoku głównym lub w bocznych mini podglądach. Terminal ten obsługuje te same funkcje i aplikacje co model 1200.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.