Rolmetal to nie tylko części

Data publikacji:

Rolmetal z Olkusza jest przedsiębiorstwem w branży obróbki metali i produkuje części do maszyn przemysłowych, budowlanych, dla kolejnictwa oraz rolnictwa, które stanowi znaczący udział w profilu działalności firmy. O wysokiej jakości oferowanych usług niech świadczy wprowadzony w Rolmetalu już w 2010 r. Certyfikat jakości ISO 9001:2000.

Firma Rolmetal stawia na ciągły rozwój, a swój potencjał opiera na doświadczonej kadrze, wykwalifikowanych pracownikach oraz na nowoczesnym parku maszynowym, który obejmuje między innymi urządzenia do obróbki skrawaniem, zarówno konwencjonalne jak i CNC, przecinarki tlenowe sterowane numerycznie, aparaturę spawalniczą wraz z robotem oraz prasy hydrauliczne do montażu podzespołów i przygotowania nawet bardziej skomplikowanych elementów.

Odbiorcami produktów firmy są kontrahenci zarówno z Polski jak i z zagranicy, w tym z Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Węgier. Rolmetal aktywnie współpracuje z mniejszymi oraz dużymi firmami, dostarczając dla nich elementy wyposażenia. Przykładem może być firma Kubota dla której Rolmetal wytwarza łyżki, osprzęt i pedały do koparek, a planuje poszerzyć współpracę w kategorii maszyn rolniczych.

Bogata oferta

Rolmetal dysponuje własnym biurem projektowo - konstrukcyjnym, wykorzystującym nowoczesne oprogramowanie typu CAD/CAM. Produkcja w zakładzie odbywa się w trzech halach: obróbki CNC, montażu oraz spawalni/wypalarni. Podzespoły do maszyn rolniczych stanowią nawet ponad 50% produkcji i można powiedzieć, że są one specjalnością firmy. Oferta Rolmetalu dla rolnictwa obejmuje m.in. piasty i sworznie, przekładnie kątowe, przekładnie bezstopniowe, sprzęgła, skrzynie, reduktory, koła pasowe, korpusy i obudowy łożyskowe itd.

Drugą z dużych gałęzi w firmie Rolmetal jest produkcja osi kolejowych oraz konstrukcji spawanych. W tej kategorii oferta firmy obejmuje: koła zębate do silników trakcyjnych, wały do silników trakcyjnych, osie każdego typu oraz proces finalnej obróbki kół dla wiodących producentów z branży. Firma Rolmetal posiada niezbędne uprawnienia i certyfikaty dla produkcji części do szynowych pojazdów osobowych oraz cargo, co pozwala jej działać w czołówce dostawców na rynku kolejowym.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rozwiązania ekologiczne w dziedzinie wytwarzania czystej energii, Rolmetal produkuje elementy do instalacji fotowoltaicznych. Obecnie firma pracuje także nad kolejnymi pomysłami, które pozwolą na efektywne jej wejście na rynek odnawialnych źródeł energii.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.