[ATR] Technika opryskiwacze

Przyczepiane do sadu - Agrola

Data publikacji:

Agrola D9F to seria przyczepianych opryskiwaczy sadowniczych przeznaczona do prac w tradycyjnych sadach, ale również na plantacjach chmielu lub leszczyny. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym umożliwia wydajny oprysk nawet wysoko prowadzonych drzew.

Zobacz także: Do sadów i plantacji

Seria D9F obejmuje 3 modele o minimalnej szerokości 1250, 1430 lub 1540 mm oraz o masie własnej od 580 do 780 kg. Zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy opryskiwacza, w tym wydajności wentylatora i ciśnienia roboczego. Do pracy w typowych warunkach wymagają agregacji z ciągnikiem o mocy 50-70 KM. Połączenie z ciągnikiem realizowane jest poprzez dyszel prosty lub skrętny (kopiujący). Opryskiwacz D9F posiada polietylenowy, trzybryłowy zbiornik, w skład którego wchodzą: zbiornik główny na aplikowane środki chemiczne, zbiornik na wodę do mycia rąk oraz zbiornik na wodę do mycia i płukania opryskiwacza. W zależności od wybranego modelu zbiornik główny ma pojemność 1000, 1500 lub 2000 l. Przepływ stosowanych środków chemicznych zapewnia pompa BHA 130 o maksymalnej wydajności 127 l/min, która pracuje przy ciśnieniu do 5 MPa. Opcjonalnie dostępna jest również pompa BHA 150 o wydajności do 142 l/min oraz maksymalnym ciśnieniu roboczym wynoszącym 5 MPa.

Dawka dobrze dopasowana

Sterowanie pracą układu zapewniają zawór ręczny By Matic 50, elektrozawory z pulpitem sterowniczym - Arag umożliwiające zdalne wyłączanie sekcji lub elektrozawory sterowane komputerem gwarantujące automatycznie dopasowaną i precyzyjną dawkę środków ochrony roślin w zależności od aktualnej prędkości jazdy. Prowadzenie oprysku jest bezpośrednio realizowane za pomocą mosiężnych głowic rozpylających. Mają one możliwość obrotu oraz rozpylania 2 substancji jednocześnie (głowice dwurozpylaczowe). Na każdą stronę przystawki przypada po 7 głowic rozpylających. Dopełnieniem układu rozpylającego jest okrągła przystawka wentylatorowa wyposażona w śmigło o średnicy 913 mm. Efektywny zasięg oprysku wynosi po 6 m w pionie i w poziomie. Zasięg ten uzależniony jest od parametrów pracy, warunków pogodowych oraz stopnia ulistnienia opryskiwanych drzew.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.