Nowości

Przegląd nowej oferty Mandam

Data publikacji:

Firma Mandam przygotowuje szereg nowości przygotowanych do wprowadzenia do oficjalnego katalogu firmy w 2021 r. Poniżej zestawienie tych nowych produktów.

 

Kultywator zębowy Kun Front

Ekonomia i maksymalne wykorzystanie mocy silnika to główne zalety wykorzystywania maszyn instalowanych na przedzie ciągnika. Rozwiązania stosowane już od dłuższego czasu na rynkach zachodnich stają się też coraz bardziej popularne także w Polsce. Do oferty Mandam obok znanych już wałów doprawiających i wałów nożowych dochodzi teraz nowy kultywator zębowy Kun Front. Będzie on dostępny w szerokościach 3 m (wersja nieskładana) oraz 4, 5, i 6 m (wersje składane hydraulicznie). Nowy model kultywatora może być z powodzeniem stosowany przy równoczesnej pracy z zaczepioną broną talerzową z tyłu ciągnika lub z agregatem siewnym. Dzięki temu podczas pojedynczego przejazdu wykonuje się kilka zabiegów agrotechnicznych, a to oszczędność czasu i pieniędzy.

Kultywator Kun Super

Znany i ceniony kultywator Kun Super jest przeznaczony do prowadzenia płytkiej uprawy gleby i bardzo dobrze się sprawdza przy mieszaniu resztek pożniwnych na maksymalnej głębokości do 15 cm. Zwiększone zainteresowanie tą maszyną skłoniło producenta do odświeżenia jej designu i udoskonaleniu sposobu obsługi. W wersji na 2021 rok kultywator będzie się składał z trzech części: środkowej i dwóch skrzydeł bocznych, a w standardowym wyposażeniu będzie posiadał hydrauliczną blokadę siłowników oraz hydrauliczną regulację głębokości pracy.

Brona mulczowa MBS

Kolejnym hitem sprzedażowym firmy Mandam są brony mulczowe stosowane do uprawy ściernisk. W nowym katalogu rozbudowana zostanie ilość oferowanych opcji dla brony mulczowej MBS.
W ofercie pojawi się m.in. nowa belka z talerzami do montażu przed zębami maszyny. Obecnie Mandam prowadzi testy zestawu wału nożowego tandem (WN Tandem 6 m) z broną mulczową MBS 6 m H. Takie połączenie maszyn ma w założeniu za jednym przejazdem pociąć ściernisko i równomiernie je wymieszać. Zastosowanie tego zestawu maszyn pozwoli również na zniszczenie płytko zakorzenionych chwastów i samosiewów oraz ograniczy kwasowość gleby.

Głębosz MGVS

Kolejną nowością w ofercie Mandam będzie w 2021 roku głębosz MGVS przeznaczony do pracy w ekstremalnych warunkach, czyli nawet tam gdzie kamienie nie pozwalają na standardowe działania. Trzymetrowy głębosz MGVS zbudowany został na ramie w kształcie litery V i jest wyposażony w 6 zębów typu Michel. Zabezpieczenie zębów stanowi zastosowany wytrzymały układ dwóch sprężyn o średnicy 190 mm (zewnętrzna) i 114 mm (wewnętrzna). Co ważne, optymalizacja konstrukcji ramy znacznie zmniejsza opory podczas pracy w porównaniu do standardowych rozwiązań, a to z kolei przyczyni się do poprawy ekonomiki działania maszyny.

Głębosz MGX

W kategorii głęboszy Mandam przedstawia także nową wersję sprawdzonych już głęboszy MG i MGW. Głębosz MGX wyróżnia się bardzo przemyślaną konstrukcją, która dzięki przesuwnym zębom oraz dokręcanym wałom umożliwia użytkownikowi skonfigurowanie maszyny idealnej do swoich potrzeb. W ofercie Mandam będą dostępne dwie ramy o szerokościach 2,2 oraz 3 m, które będzie można doposażyć w wymaganą liczbę zębów. Wersja MGX 2200 dostępna będzie z 2 lub 3 zębami, natomiast MGX 3000 będzie miała możliwość montażu 4 lub 5 zębów. Ponadto niezależnie od szerokości ramy oraz ilości zamontowanych zębów, głębosz będzie można wyposażyć w jeden z kilku dostępnych wałów roboczych.

Kultywator dłutowy Rhino

Na rok 2021 przewidziano także przeznaczony do pracy w dużych gospodarstwach nowy kultywator dłutowy Rhino, który bazuje na tym samym zębie, jak znany już Spec HD. Kultywator Rhino dostępny będzie w szerokości roboczej 4 lub 6 m (składane hydraulicznie). W standardzie będzie miał wózek jezdny, cztery rzędy zębów, a za nimi belkę z talerzami zębatymi agresywnie podcinającymi glebę oraz jeden z kilku wałów doprawiających. Jako ciekawostkę można podać, iż prototyp tej maszyny testowany był na gruntach w RPA.

Brona talerzowa SAL-K

Zbudowana na bazie świetnie sprzedającego się w tym roku SAL 3,0 brona talerzowa SAL-K jest zupełnie nowym konstrukcyjnie rozwiązaniem. Model SAL-K 6 m H jest standardowo zintegrowany z wózkiem transportowym i składa się z 3 części: środkowej i dwóch skrzydeł bocznych. Brona SAL-K przeznaczona jest dla dużych gospodarstw i posiada poziome zabezpieczenie sprężynowe, które zapewnia skuteczną pracę nawet w bardzo trudnych warunkach polowych.

Brona talerzowa TAL-R

Po dwóch latach nieobecności do oferty Mandam wraca dopracowana brona talerzowa TAL-R. Wprowadzone zmiany konstrukcyjne pozwalają na jeszcze skuteczniejszą pracę tej maszyny. Jej największą zaletą pozostaje jednak specyficzny układ talerzy, które ustawione są symetrycznie do siebie. Rozwiązanie to pozwala na równomierną pracę brony, bez niekorzystnego efektu ściągania na jedną stronę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.