Aktualności

Producenci maszyn na drodze do produkcji sieciowej

Data publikacji:

Aby transformacja cyfrowa zakończyła się sukcesem, firmy potrzebują jasnej strategii z naciskiem na otwartość na technologię i korzyści dla klientów. Kongres VDMA "Digital Solutions for Mechanical and Plant Engineering" w Wiedniu pokazał, jak można to zrobić.

    Producenci maszyn na drodze do produkcji sieciowej

– Wysoki poziom cyfryzacji w inżynierii mechanicznej jest warunkiem wstępnym udanego zarządzania danymi i rozwoju. Drugi Kongres Rozwiązań Cyfrowych VDMA oferuje nam, firmom zajmującym się inżynierią mechaniczną, doskonałą okazję do spotkania się z firmami zajmującymi się oprogramowaniem w VDMA – powiedział Dr Markus Baldinger, CTO Pöttinger Landtechnik

Europejski przemysł musi utrzymać się w coraz bardziej niestabilnym środowisku gospodarczym. Inteligentne i połączone w sieć procesy produkcyjne są również wymagane w średnich przedsiębiorstwach, a technologie cyfrowe oferują nowe możliwości w tym zakresie. Transformacja cyfrowa wymaga jednak głębokiej zmiany mentalności, również, a w szczególności, w średniej wielkości inżynierii mechanicznej. Jak w praktyce może wyglądać droga do produkcji sieciowej, było tematem drugiego kongresu VDMA "Rozwiązania cyfrowe dla inżynierii mechanicznej i zakładowej", który odbył się w dniach 5-6 października 2023 r. w Wiedniu.

Tam VDMA Austria wraz z VDMA Software and Digitalization pokazały udane praktyczne przykłady cyfrowej transformacji firm zajmujących się inżynierią maszyn i urządzeń. Ponad 110 dyrektorów zarządzających oraz menedżerów sprzedaży i cyfryzacji z pięciu krajów skorzystało z 9 praktycznych prezentacji i dyskusji panelowej na temat znaczenia cyfryzacji dla techniki rolniczej.

– Cyfryzacja nigdy się nie kończy, zawsze będą pojawiać się nowe technologie i strategie. Dlatego ważne jest, aby zawsze być na bieżąco – powiedział prof. Claus Oetter, dyrektor zarządzający VDMA Software and Digitalization i szef działu informatyki VDMA. – Ze względu na rosnącą cyfryzację, coraz ważniejsze staje się wspólne spojrzenie na technologie (takie jak Web 3.0, Metaverse, AI czy Blockchain), ponieważ wzajemnie się one przenikają i prowadzą do nowych cyfrowych modeli biznesowych przyszłości – dodał prof. Oetter.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.