Nowości

Premiera mulczerów Mzuri iCUT 

Data publikacji:

Mulczery Mzuri serii iCUT są przeznaczone do koszenia i mulczowania ściernisk, łąk, poboczy i rowów w ciężkich warunkach pracy. Stanowią więc idealne rozwiązanie dla rolników, ale także dla firm usługowych i samorządów lokalnych, ponieważ radzą sobie doskonale nawet z gęstymi zaroślami, redukując przy tym pozostałości roślinne do drobnego mulczu pozostawianego równomiernie na całej szerokości roboczej maszyny.

    Premiera mulczerów Mzuri iCUT 

Prezentowany podczas czerwcowych targów Agro-Tech Minikowo mulczer dostępny jest w pięciu podstawowych wersjach, o szerokości roboczej od 1,35 do 6 m. Przy masie własnej od 215 do 2160 kg maszyny wymagają do agregacji ciągnika o mocy od 60-100 KM do 120-300 KM, z wałem odbioru mocy WOM o prędkości 540 obr./min. oraz 1000 obr./min dla wersji 6-metrowej. Mulczery montowane są sprawnie i szybko poprzez trójpunktowy układ zawieszenia.

Wytrzymała konstrukcja maszyn Mzuri oparta jest o wysokiej jakości komponenty, obudowa złożona jest np. z dwóch warstw stalowej blachy. Została też zoptymalizowana pod kątem jak największego zakresu ruchu, hydrauliczna regulacja ramienia pozwala tutaj na łatwy dostęp nawet podczas koszenia rowów czy też poboczy. Mulczery mogą być przy tym montowane zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika.

Układ roboczy

W skład układu roboczego mulczera wchodzi odporny na wstrząsy, wyważony elektronicznie rotor z wytrzymałymi kutymi bijakami młotkowymi lub nożami w zależności od wybranej wersji. Elementy montowane na rotorze z łatwością usuwają wysoką i gęstą roślinność, pozostawiając resztki równomiernie rozłożone.

Regulacja wysokości koszenia możliwa jest dzięki zastosowaniu samoczyszczącego się tylnego wału z kutymi, kulistymi końcówkami, które znacząco skracają czas ustawiania oraz poprzez regulowane, pełnowymiarowe płozy. Serwisowanie maszyny nie stworzy dla użytkownika żadnych problemów, łatwy dostęp serwisowy jest możliwy po otwarciu klapy zabezpieczającej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.