Nowe rozrzutniki Pichon z serii MK

Data publikacji:

Firma Pichon obchodzi właśnie 10-lecie pierwszej serii rozrzutników Muck Master. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania nowej gamy innowacyjnych, w pełni ocynkowanych rozrzutników MK, która obejmuje 13 modeli o pojemności od 10 do 24 m³ i szerokości roboczej do 24 m, przy zastosowaniu adaptera z wałkami poziomymi.

Nowa seria rozrzutników MK wyróżnia się znaną już z innych maszyn Pichon prostą, solidną konstrukcją, wąskim nadwoziem i pionowymi wałkami rozrzucającymi o dużej średnicy, które przy wysokiej prędkości obrotowej zapewniają równomierne rozprowadzenie różnego rodzaju produktów i stałe utrzymanie wysokiej przepustowości. Oferuje także wiele nowych rozwiązań.

Zmiany konstrukcyjne i bezpieczeństwo użytkowania

Nowa konstrukcja nadwozia optymalizuje objętość załadunkową i ułatwia rozrzut nawozu. Zupełnie przeprojektowany został panel przedni i błotniki. Przednia osłona ma teraz zaokrąglony kształt, przez co zapewnia lepszy widok na taśmę z kabiny, a otwieranie i zamykanie osłony zostało ułatwione dzięki dodatkowemu uchwytowi i paskowi.

Nowe są też osłony przeciw osadom, które skutecznie zapobiegają gromadzeniu się na nich materiału. Opcjonalnie dostępne jest przedłużenie teleskopowe, całkowite zakrywające koła dla pełnego dopasowania do różnych rozmiarów opon. Sprawną regulację wysokości umożliwia z kolei uproszczony system mocowania nogi podporowej.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania w polu i podczas transportu producent wprowadził odpowiednie rozwiązania. Aby spełnić wymagania europejskiej normy EN690 (Maszyny rolnicze - Rozrzutniki obornika - Bezpieczeństwo), wszystkie rozrzutniki MK zostały wyposażone w alarm dźwiękowy, uruchamiany gdy rozrzutnik jest zatrzymany, a jego adapter do rozrzucania nadal się obraca. Jest to bardzo ważne dla zapewniania bezpieczeństwa operatora, jak i innych osób znajdujących się w pobliżu maszyny.

Bezpieczeństwo podczas poruszania się gwarantują dwa nowe zestawy przedniej lub tylnej kamery oraz system oświetlenia roboczego. Rozrzutniki MK posiadają także dwa tylne światła LED oraz białe i czerwone panele odblaskowe z przodu i z tyłu.

Nowy stół do rozrzucania i dodatkowe opcje wyposażenia

Firma Pichon jeszcze w tym roku wprowadza nowy stół do rozrzucania Precisium, który zapewnia większą regularność oraz szerokość rozrzutu i przeznaczony jest do rozrzucania lekkich i lotnych produktów. Stół Precisium można łatwo zamontować na tylnej ramie rozrzutnika już od modelu MK35.

Opcjonalnie stół można doposażyć w prawy i/lub lewy deflektor boczny, dla uzyskania czystego rozrzucania na poboczu drogi lub krawędzi pola. Rozrzutniki MK można dodatkowo wyposażyć również w następujące elementy: zasuwy hydrauliczne, jednostkę napędu hydraulicznego, deflektory boczne, hydrauliczny naciąg taśmy, burty zwiększające pojemność itd.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.