Nowa odsłona ciągnika 6050C firmy Farmtrac

Data publikacji:

Po krótkiej nieobecności dobrze znanego modelu Farmtrac 6050c powraca jego ulepszona wersja z nowym oznaczeniem 6050DTc V. Ciągnik 6050c cieszył się sporą popularnością wśród rolników. Był to model bez kabiny i maksymalnie uproszczony, który jednak znakomicie wywiązywał się z powierzonych zadań. Jego następca, model 6050DTc V ma w godny sposób go zastąpić, zarówno poprzez zmiany pod maską jak i nowy design.

Nowa jednostka napędowa

Litera „V” w oznaczeniu nowego modelu oznacza, że wersja ta została wyposażona w 3-cylindrowy silnik, który poprzez zastosowanie filtra cząstek stałych DPF spełnia obecnie europejską normę emisji spalin Stage V. Silnik jest również mocniejszy i ma teraz ok. 50 KM. Poprawiono jego elastyczność oraz zwrot mocy dzięki nowemu, elektronicznie sterowanemu systemowi bezpośredniego wtrysku paliwa Common Rail firmy Bosch. Dodatkowo zmniejszono zużycie paliwa w i tak już ekonomicznej jednostce.

Sprawne przenoszenie napędu zapewnia mechaniczna skrzynia biegów z rewersem, z 8 biegami do przodu i do tyłu o stałym zazębieniu oraz suche, dwutarczowe sprzęgło. Układ kierowniczy posiada wspomaganie hydrostatyczne, ponadto przednia oś Carraro o bardzo dużym skręcie daje bardzo dobre możliwości podczas manewrowania.

Doskonałą trakcję i bezpieczeństwo podczas pracy zapewniają sterowane mechanicznie hamulce oraz  napęd na 4 koła (4WD). Standardowo ciągnik wyposażony jest w koła w rozmiarze 8.0-18 (przód) oraz 13.6-28 (tył). Na wyróżnienie zasługuje również duży udźwig podnośnika 1530 kg sterowany mechanicznie.

Całkiem nowy wygląd

Model 6050DTc V dzięki przeprojektowanej, nowoczesnej masce upodobnił się do ciągników z serii NETS. Ciągnik w wersji standardowej z ramą pomostową bez kabiny, wyposażony został w wodoodporne siedzenie, a ponadto hydraulikę z rozdzielaczem I lub II-sekcyjnym, lampę ostrzegawczą i zaczep dolny. W wyposażeniu opcjonalnym producent proponuje kabinę, belkę polową, ładowacz czołowy, przedni TUZ, obciążniki oraz zaczep górny transportowy.

Uniwersalny model Farmtrac 6050DTc V jest przeznaczony głównie dla małych i średnich gospodarstw, ale nie tylko. Sprawdzi się również doskonale w sadach, winnicach, ogrodach, przy pracach komunalnych lub jako ciągnik pomocniczy w większych gospodarstwach.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.