Jeszcze większa precyzja opryskiwaczy Krukowiak

Data publikacji:
opryskiwacz krukowiak

Rolnictwo precyzyjne odgrywa znaczącą rolę w gospodarce, a trend ten będzie nadal wzrastał. Krukowiak zacieśnia więc współpracę ze znanym niemieckim kontrahentem, firmą Müller Elektronik, co pozwoliło na wdrożenie nowych rozwiązań. Dzięki temu poprawiono komfort pracy, zwiększono precyzję aplikacji cieczy roboczej na uprawy, zoptymalizowano ponoszone koszty oraz zwiększono kompatybilność oferowanych maszyn.

W ofercie Krukowiaka pojawił się np. nowy komputer sterujący Basic z modułem GPS, będący uzupełnieniem asortymentu, który dotąd zawierał 2 modele z ciekłokrystalicznymi ekranami Touch 800 oraz Touch 1200. Dodatkowo w standardzie oferowany jest Isobus.

Dostępne są również 2 nowe systemy elektrycznego rozłączania rozpylaczy. Podstawowy wariant IQ Basic pozwala na elektryczne sterowanie każdą dyszą indywidualnie przez GPS, przez co może ona być precyzyjnie włączana lub wyłączana w zależności od potrzeby. W ten sposób minimalizuje się nakładanie strumieni, a to zapewnia większą ochronę środowiska i redukcję kosztów zabiegów. Wariant zaawansowany IQ TOP steruje z kolei dyszami za pomocą elektrozaworu z modulacją impulsów z częstotliwością do 25 Hz.

Poprzez szybkie otwieranie i zamykanie sprawia, że ciecz robocza nakładana jest precyzyjnie, a ponadto można stosować jednocześnie różne dawki przy tym samym ciśnieniu roboczym i wielkości kropli za pomocą tylko jednego rozmiaru dysz. Co więcej, możliwa jest także modernizacja starszych opryskiwaczy i jest o tyle łatwa, że może być oparta na konwencjonalnych głowicach w miejscu urządzenia zapobiegającego kapaniu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.