[ATR] Nowości Lemken

iQblue connect firmy Lemken z certyfikatem

Data publikacji:
iQblue connect

Firma Lemken - specjalista w dziedzinie profesjonalnej uprawy roli, otrzymała certyfikat niezależnej jednostki Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF) za moduł iQblue connect, który pozwala na zautomatyzowanie działania posiadanych maszyn uprawowych. Lemken jest pierwszym producentem, któremu przyznano ten certyfikat w zakresie kontroli narzędzi. W tym miejscu warto również nadmienić, iż inteligentny moduł iQblue został już doceniony i nagrodzony srebrnym medalem na wystawie Agritechnica 2019.

Podstawowym warunkiem korzystania z modułu iQblue connect jest posiadanie przez ciągnik funkcji TIM z certyfikatem AEF. TIM, czyli Tractor Implement Management jest opartym na Isobus rozwiązaniem pozwalającym na sterowanie funkcjami ciągnika poprzez zagregowaną z nim maszynę. W typowych rozwiązaniach to ciągnik steruje narzędziem. Dzięki TIM możliwa jest komunikacja dwukierunkowa, narzędzie jest również w stanie automatycznie sterować niektórymi funkcjami ciągnika, np. prędkością jazdy lub zdalnymi zaworami. Poprzez sterowanie tymi funkcjami ciągnika, maszyna sama optymalizuje swoje działanie.

Aby skorzystać z tej technologii wystarczy tylko jeden moduł, którego można używać z wieloma narzędziami. iQblue connect łączy się z ciągnikiem poprzez interfejs Isobus. Posiada również GPS i mobilne łącze transmisji danych do komunikacji. W ten sposób może wymieniać dane np. z systemem zarządzania gospodarstwem. Aby dodatkowo zmniejszyć konieczność interakcji z użytkownikiem, system w dowolnym momencie automatycznie dostosowuje się do narzędzia, do którego jest podłączony.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.