Aktualności

Innowacyjny projekt Agri-Gaia

Data publikacji:

Cyfryzacja i sztuczna inteligencja (AI) odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu wielu wyzwań stojących przed rolnictwem. Aby wykorzystać ogromny potencjał inteligentnych technologii, potrzebna jest godna zaufania i potężna infrastruktura IT. Z inicjatywy Agrotech Valley Forum renomowane konsorcjum przemysłowo-badawcze pracuje nad projektem Agri-Gaia opartym na europejskiej chmurze obliczeniowej Gaia-X. Projekt jest finansowany przez niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii (BMWi).

Rolnictwo stoi przed ogromnymi wyzwaniami - z jednej strony musi wyżywić coraz więcej ludzi, a co za tym idzie, coraz efektywniej wykorzystywać dostępne grunty orne. Z drugiej strony, w czasach zmian klimatycznych, wzywa się go do działania jak najbardziej ekologicznego i szybkiego przystosowania się do ciągle zmieniających się warunków. Sztuczna inteligencja posłuży zarówno rolnikom, jak i średnim firmom jako narzędzie do efektywniejszego wykorzystania zasobów i zrównoważonej ochrony ekosystemów.

Jednak rozwój rozwiązań wspomaganych sztuczną inteligencją do zastosowań rolniczych wymaga kompetencji badawczych, które wykraczają poza możliwości średnich przedsiębiorstw. Ponadto brakuje skutecznych sposobów udostępniania obecnych i specyficznych dla branży metod sztucznej inteligencji na potrzeby rozwoju różnych aplikacji.

Otwarty ekosystem sztucznej inteligencji

W tym miejscu pojawia się projekt Agri-Gaia. Wraz z rosnącą liczbą zwolenników ze stowarzyszeń, ośrodków badań, polityki i przemysłu, partnerzy projektu pracują pod kierownictwem Niemieckiego Centrum Badawczego Sztucznej Inteligencji (DFKI), aby stworzyć otwartą, zdecentralizowaną infrastrukturę do rozwoju i wymiany algorytmów AI w rolnictwie. W ten sposób ma powstać ekosystem AI dla przemysłu rolno-spożywczego, który jest kształtowany przez średnie przedsiębiorstwa, w oparciu o europejską inicjatywę chmurową Gaia-X.

W skład konsorcjum wchodzą: AgBrain, Agrotech Valley Forum, Amazonen-Werke, Robert Bosch, Claas E-Systems, Osnabrück University of Applied Sciences, Josef Kotte Landtechnik, Maschinenfabrik Bernard Krone, LMIS, Uniwersytet w Osnabrück i Wernsing Feinkost.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.