Ewoluująca hybryda Landini Rex 4 Electra

Data publikacji:

Landini Rex 4 to ciągnik przeznaczony do sadów i winnic, który zyskał już renomę dzięki swojej wysokiej sprawności, niskim kosztom eksploatacji i łatwości obsługi. W ten sposób spełnia on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Co więcej, innowacyjne rozwiązania wdrożone przez Landini oraz Grupę Argo Tractors przyniosły mu nagrodę EIMA Technical Innovation Award 2020-21. Wyróżniony traktor Landini Rex 4 Electra - Evolving Hybrid zostanie zaprezentowany na targach EIMA International w Bolonii przeniesione na październik 2021 r.

System Electra - Evolving Hybrid wdrożony dla ciągnika Rex 4 powstał dzięki zaangażowaniu Grupy  Argo Tractor, która opracowała zarówno część mechaniczną, jak i komponenty elektryczne tego oryginalnego projektu.

Innowacyjny napęd hybrydowy

Ciągnik Landini Rex 4 wyposażony został w napęd hybrydowy, w którym podstawową jednostką jest silnik Diesla o mocy 110 KM. Stanowi on źródło mocy do zasilania dwóch silników elektrycznych napędzających przednią, amortyzowaną oś. W układzie napędowym znajdują się również czujniki, elektroniczne elementy sterujące, generator oraz akumulator służący do odzyskiwania energii podczas hamowania i zwalniania. Całym systemem zarządza moduł PMS (Power Management System), który nadzoruje pracę wszystkich urządzeń oraz steruje silnikiem i generatorem za pośrednictwem odpowiednich falowników.

Ważnym elementem nagrodzonego ciągnika jest też półautomatyczna skrzynia biegów z dżojstikiem, zastosowana w miejsce tradycyjnej, mechanicznej dźwigni. W tym rozwiązaniu dżojstik przesyła swoje dane wejściowe do elektronicznej jednostki (ECU), która steruje siłownikami umożliwiającymi działanie przekładni. Gdy warunki wymagane do zmiany biegu są spełnione, ECU sygnalizuje siłownikom, aby przestawiły przekładnię do żądanego położenia. Nowy napęd i skrzynia biegów dają sumarycznie wiele korzyści w postaci zmniejszenia zużycia paliwa o 10%, niższego poziomu hałasu i emisji zanieczyszczeń.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.