[ATR] Nowości Tanco

Bez wielkiej mocy na duże areały z kosiarką Tanco

Data publikacji:

Irlandzka firma Tanco która od ponad pół wieku dostarcza najwyższej klasy owijarki do wszelkiego rodzaju balotów, a także produkuje osprzęt do ładowaczy czołowych i ładowarek przydatny w operowaniu balotami i zadawaniu pasz, uzupełnia swoją ofertą asortymentową. Najnowszą propozycją tego producenta są dwa nowe, potrójne systemy kosiarek Autocut o szerokości roboczej 8,9 i 9,9 m, zaprezentowane podczas wrześniowej edycji targów Agro Show.

Znakiem rozpoznawczym kosiarek M9.C i M10.C (pracujących w zestawie z kosiarką czołową M3.C) jest system ciągany Autocut, który utrzymuje tylne kosiarki i rozkłada ich ciężar między ciągnikiem a kołami kosiarki, co znacznie zmniejsza obciążenia na ciągnik i kosiarkę.

– Rozwiązanie to zapewnia znaczną ulgę rolnikowi, gdyż zapotrzebowanie na moc ciągnika jest znacznie mniejsze. W końcu dla 10-metrowych kosiarek wystarczy o 40 KM mniej niż w maszynach konkurencyjnych marek. W systemie Autocut lepszy jest rozkład masy - 60% obciążenia znajduje się na tylnym podwoziu, a 40% przekazywane jest poprzez dyszel na ciągnik. Poza tym skutkuje to zmniejszonym zagęszczeniem gleby i niższym zużyciem paliwa

– przekonuje Grzegorz Białek, przedstawiciel firmy Tanco na rynku polskim.

Przemyślane detale

To nie jedyne interesujące rozwiązanie techniczne skryte w kosiarkach firmy Tanco. Jednym z nich jest bez wątpienia opatentowany system szynowy (w kosiarce czołowej ciąganej), który ma efektywny punkt obrotu tuż nad ziemią, przez co kosiarka zapewnia bardzo precyzyjne cięcie (przechylenie o 19° od przodu do tyłu, a także o 16° w lewo i w prawo). Sercem maszyny jest zaś 7-, 8- lub 9-tarczowa listwa tnąca Comer (opcja - ostrza odwracalne Quick-Attach) o dużej wytrzymałości, stworzona z jednego kawałka wytłoczonego metalu.

Każdy moduł jest zabezpieczony systemem Shear Hub (technologia piasty ścinanej), który w przypadku najechania na przeszkodę, zapobiega przenoszeniu skoków obciążenia na inne moduły znacznie zmniejszając obciążenia. W wyposażeniu standardowym jest też kondycjoner, czyli stalowe bijaki w kształcie litery V.

– W przypadku kosiarek Autocut nie ma też problemu z przejazdami po drogach. Nie musimy martwić się o wysokość transportową, która wynosi zaledwie 2 m. Po prostu łóżka kosiarki składają się na tylne podwozie, przez co widoczność do tyłu jest znacznie lepsza, a ponadto udało się zredukować kołysanie i umożliwić poruszanie z prędkością nawet 50 km/h

– mówi Grzegorz Białek.

Podkreślić przy tym należy również, iż kosiarki Autocut mają również funkcję aktywnego sterowania, która pozwala na właściwą reakcję kierowania w zależności od warunków terenowych.( kąt skrętu do 40°)

Przedstawiciel firmy Tanco zapowiada jednocześnie, iż producent finalizuje pracę nad systemem sensorów detekcyjnych Green Eye który mierzy biomasę, zawartość poszczególnych elementów czy mierzy plon - będzie dostępny od 2022 r.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.