[ATR] Nowości opony rolniczeTrelleborg

Adaptacyjny system zarządzania oponami Trelleborg

Data publikacji:
Adaptacyjny system zarządzania oponami Trelleborg

Firma Trelleborg rozwija nowoczesne technologie opon, stając naprzeciwko wyzwaniom rzucanym przez dzisiejsze rolnictwo. Zwiększanie potencjału uprawy przy jednoczesnej poprawie wydajności, a także ochrona środowiska stanowią jej obecne priorytety. Na tegorocznej międzynarodowej wystawie rozwiązań i technologii dla wydajnego i zrównoważonego rolnictwa SIMA, firma Trelleborg zaprezentowała swoje innowacje. 

Targi SIMA 2022, które miały miejsce od 6 do 10 listopada 2022 r. już za nami. Firma Trelleborg zaprezentowała zwiedzającym wiele ciekawych rozwiązań, w tym nową oponę Trelleborg HF1000, opatentowany profil obręczy rolniczej TW, stosowany w dużym sprzęcie rolniczym, innowacyjną oponę TM1000 Progressive Traction, które zapewniają doskonałą nośność, mniejsze ugniatanie gleby i niezrównaną przyczepność oraz przeznaczoną specjalnie dla winnic i sadów wersję Pneu Trac. Brązowym medalem na konkursie SIMA Innovation Awards nagrodzono z kolei nowy Trelleborg ATMS - adaptacyjny system zarządzania oponami.

System Trelleborg ATMS

System adaptacyjnego zarządzania oponami ATMS reprezentuje przyszłość rolnictwa, wprowadzając inteligentne rozwiązania do codziennych operacji. ATMS za pomocą czujników zamontowanych na zintegrowanym wsporniku opony, zbiera dane w czasie rzeczywistym, aby zapewnić najwyższą wydajność ciągnika. Automatycznie wykrywa warunki pracy opon, w tym obciążenie dynamiczne, ciśnienie i temperaturę każdej opony.

W ten sposób podczas pracy rolnik jest stale informowany o tym, jak w pełni zoptymalizować konfigurację maszyny dla każdej operacji. Prawidłowo dobrane ciśnienie w oponach pozwala bowiem uzyskać zoptymalizowany ślad i zmniejszyć ugniatanie gleby, zapewnia także prawidłowe ustawienie balastu ciągnika, poprawia właściwości jezdne na drodze, daje lepszą trakcję i mniejsze opory toczenia.
Inteligentne i zrównoważone rolnictwo muszą się dziś opierać na dokładnych danych, pozyskiwanych w czasie rzeczywistym. Trelleborg zapewnia takie rozwiązanie, a system ATMS ma jak widać, możliwość, aby zrewolucjonizować rynek.

Dostarczając najważniejsze dane, pozwala użytkownikowi osiągnąć większą opłacalność produkcji, poprzez optymalizację operacji przejazdów umożliwia skrócenie czasu pracy i zmniejsza zużycie paliwa. Na stoisku firmy zaprezentowano pełnowymiarową instalację cyfrową przedstawiającą ciągnik w rzeczywistych rozmiarach, pokazując, jak nowy system Trelleborg działa w różnych warunkach.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.