Wywiady Aktualności

Raiffeisen Waren. Diler z importu

Data publikacji:

Grupa AGCO, będąca właścicielem marek Fendt i Valtra, rozpoczęła współpracę z firmą Raiffeisen Waren jako jej nowym autoryzowanym partnerem handlowym w Polsce. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Ryki w województwie lubelskim, a obszar działalności dilera obejmuje docelowo tereny województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego oraz podlaskiego. Podczas targów Agrotech w Kielcach na temat początków działalności w Polsce, w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówił Rainer Fuge, dyrektor zarządzający w Raiffeisen Waren.

    Rainer Fuge, dyrektor zarządzający w Raiffeisen Waren.

    Rainer Fuge, dyrektor zarządzający w Raiffeisen Waren.

Na początek porozmawiajmy o tym, skąd Wasz pomysł na działalność w Polsce?
Jako firma Raiffeisen Waren stale szukamy nowych możliwości rozwoju, również poza rodzimym rynkiem niemieckim. I przykładowo w 2017 r. zaczęliśmy naszą działalność w Danii i dziś jesteśmy tam dilerem marki Fendt i Valtra na wysokim poziomie, obsługujemy już największy obszar tego kraju. Sprzedaż idzie nam bardzo dobrze, a na podobny sukces liczymy w Polsce.
 
Co sądzicie o polskim rynku, o naszym rolnictwie?
Obecna sytuacja rynkowa nie jest komfortowa, widoczne są raczej spadki sprzedażowe, a nie wzrosty. W Polsce jest zróżnicowanie w produkcji rolnej, są inne warunki do funkcjonowania biznesu niż w Europie Zachodniej. Jeżeli chodzi o obszar rolnictwa mamy wiele możliwości. Mamy tutaj gospodarstwa specjalizujące się w uprawie zbóż, warzyw, owoców, daje nam to większą elastyczność i większe możliwości. Sytuacja rolników jest teraz trudniejsza, ale to się zmieni, prędzej czy później.

A daje to nam ważny czas, aby w 2023 r. dobrze zorganizować nasz biznes. Wkładamy w to dużo wysiłku, a pomaga nam to, że teraz nie ma dużego nacisku z rynku, przez co będziemy lepiej przygotowani na jesień tego roku oraz na rok następny. Nasza centrala mieści się w miejscowości Ryki - planujemy jej oficjalne otwarcie w maju 2023 r. Rozwijamy tam centrum serwisowe, powiększamy zasoby ludzkie i wszystko co jest potrzebne. Mamy rozpisany harmonogram zadań na rok bieżący i 2024.

Jakie zatem będą kolejne kroki Raiffeisen Waren?

...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.