[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Żywność w sklepach drożeje

Data publikacji:

Żywność podrożała o 7,3 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Główny Urząd Statystyczny wskazał, że w lipcu 2019 roku ceny żywności (bez napojów) wzrosły o 7,3 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku. To oznacza, że kwoty płacone przez Polaków idą mocno w górę – jeszcze w czerwcu wzrost cen wyniósł bowiem 6,2 proc.

Największą różnicę Polacy odczuwają przy zakupie kapusty białej, która podrożała pięciokrotnie w ciągu ostatniego roku. Mocno zdrożały też ziemniaki – z danych portalu dlahandlu.pl wynika, że kosztowały w lipcu średnio 3,28 złotych za 1 kg. To wzrost o 94 proc. w porównaniu z rokiem 2018.

Jeśli chodzi o zbiory zbóż, unijne kraje w tym roku radzą sobie różnie. Niemcy mieli kiepskie żniwa, ale Francuzi odnotowali zbiory lepsze niż rok wcześniej.

Źródło: money.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.