[ATR] Technika

Zuptor - Silosy na lata

Data publikacji:

Brak problemów z korozją, intensywnym skraplaniem pary wodnej czy zachowaniem wysokiej higieny zboża lub paszy to ważne zalety silosów z tworzyw sztucznych, stanowiących interesującą alternatywę dla silosów stalowych. Tego typu zbiorniki proponuje m.in. firma Zuptor z Gostynia w Wielkopolsce, oferująca bogaty wybór produktów do budowy magazynów, suszarni, linii paszowych czy instalacji do czyszczenia i zaprawiania ziarna, a także projektująca i realizująca kompletne obiekty w tym zakresie.

Oferowane przez firmę Zuptor silosy są wykonane z włókna szklanego i charakteryzują się znacznie lżejszą konstrukcją od stalowych, przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych, a także nie wymagają konserwacji w trakcie użytkowania. Mają formę cylindrycznego zbiornika lejowego z gładkimi ścianami, zapewniającymi szybki i równomierny wyładunek oraz zapobiegającymi zawieszaniu się resztek paszy czy ziarna. Do innych zalet silosów, oprócz braku korozji i nadmiernego skraplania pary, należy również duża żywotność, oceniana nawet na 30 lat, wysoka odporność na różnice temperatur zmniejszająca ryzyko wystąpienia pleśni czy chorób, łatwy i szybki montaż. 

Różne konfiguracje

Program silosów z włókna szklanego obejmuje modele o pojemności od 6,0 do 52 m³ i ładowności od 3,6 do 31,2 t, które mogą być łączone w baterie. Wysokość zbiorników wynosi od 4,40 do 9,80 m, a średnica od 1,7 do 3 m. U góry zwieńczone są włazem o średnicy 800 mm. Umieszczony w ścianie wziernik umożliwia łatwą kontrolę poziomu napełnienia silosu w jego dolnej części. Pod silos, zależnie od wielkości, należy przygotować płytę betonową o rozmiarach od 2,5x2,5 do 4x4 m i grubości od 20 do 50 cm.
Zbiorniki wspierają się na 3 lub 4 nogach (od 20 m³), w rozstawie od 1,4 do 2,3 m, wykonanych z ocynkowanych rur stalowych, które jednocześnie mogą też pełnić funkcję rurociągów do napełniania. Wysyp znajduje się na wysokości 1080 lub 800 mm (tylko 40 i 52 m³) od podłoża, a wyładunek odbywa się grawitacyjnie. Zależnie od potrzeb wysyp może być zakończony odpowiednim „butem”. Oprócz przejściowego, redukującego średnicę wylotu, dostępne są buty z zasuwą szufladową, buty umożliwiające podłączenie przenośnika ślimakowego (pod kątem od 20 do 60°) czy też pozwalające włączyć wylot silosu bezpośrednio do paszociągu. W opcji jest również możliwość zamontowania wagi.

 SS
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.