[ATR] Nowości John Deere

Zürn - Nowy heder PremiumFlow

Data publikacji:
heder premiumflow

W ofercie firmy Zürn w sezonie 2018 pojawi się nowa seria hederów zbożowych. Urządzenia serii PremiumFlow 700 PF będą dostępne w szerokości nawet 12,2 m.

PremiumFlow 700 PF to nazwa nowego hedera opracowanego przez specjalistów Zürn Harvesting. Niemiecka firma funkcjonuje na rynku rolniczym od 132 lat. Ponad 50 lat temu działalność marki zaczęła koncentrować się w obrębie maszyn John Deere’a, natomiast ponad 30 lat temu Niemcy zaczęli produkować narzędzia i osprzęt dla kombajnów zbożowych i sieczkarni. Z kolei hedery PremiumFlow dla kombajnów John Deere Zürn wytwarza od 12 lat.
To co jest szczególnie charakterystyczne dla przyrządów PremiumFlow, to napęd taśmowy z aktywnym przekazywaniem materiału do dalszych sekcji kombajnu. Jak podkreśla sam producent, rozwiązanie tego typu okazuje się szczególnie przydatne w trudnych warunkach pracy, kiedy łan obejmuje zarówno stojące, jak i wylegnięte rośliny. Podczas pomiarów skuteczności modeli PremiumFlow serii 600 PF wykazano zwiększenie wydajności do 15% w porównaniu z przyrządami o innej budowie.
Nowe hedery z serii PremiumFlow 700 PF również mają wyróżniać się zwiększoną wydajnością. W trakcie testów producenta porównano wydajność modeli PF z przyrządami żniwnymi ze stołem o regulowanej długości. W efekcie po raz kolejny zaobserwowano 15-procentowy wzrost wydajności na korzyść konstrukcji Zürn.
Seria 700 PF została opracowana z myślą o sezonie 2018. Po raz pierwszy hedery serii PremiumFlow zaprojektowano z użyciem ramy o lekkiej konstrukcji, co ma w jeszcze większym stopniu optymalizować przepływ ściętej masy.
Zürn podkreśla, że przezbrojenie nowego hedera ze zbioru zbóż na zbiór rzepaku można przeprowadzić w trakcie… 3 minut. Wystarczy, korzystając z szybkozłączy, założyć nowe boczne noże odcinające, następnie podnieść ślimak wciągający oraz ustawić prędkość taśmy.
PremiumFlow 700 PF będzie dostępny w kilku szerokościach roboczych od 7,6 do 12,2 m. Poczynając od wersji o szerokości 10,7 m, belki nożowe i ślimak są przedzielone w środku.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.