Aktualności

ZSM Ursus Chełmno - Na ratunek tradycji

Data publikacji:

Zakłady Sprzętu Mechanicznego Ursus w Chełmnie są jednym z nielicznych w Polsce producentów oryginalnych części zamiennych do ciągników Ursus. Przedsiębiorstwo pomimo ogromnego atutu jakim jest bezterminowe prawo do korzystania przy produkcji z oryginalnej dokumentacji technicznej boryka się z szeregiem problemów nie pozwalających w pełni rozwinąć skrzydeł na rynku części zamiennych, o czym m.in. mówi Piotr Mittelstaedt, prezes zarządu ZSM Ursus.

Na rynku brakuje produktów ZSM Ursus. Czy to prawda, że ZSM rezygnuje z produkcji części zamiennych, a koncentruje się na produkcji eksportowej?
To prawda że odczuwalny jest brak naszych części zamiennych. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat koncentrowaliśmy się na wdrożeniu dwóch dużych projektów dla grupy Bosch. Niestety ten spory wysiłek organizacyjny i finansowy odbył się kosztem części zamiennych. Nie zamierzmy absolutnie zaprzestać ich produkcji. Naszym celem jest równomierny rozwój zarówno produkcji eksportowej, jak i produkcji części zamiennych oraz produkcji na tzw. pierwszy montaż. Spółka powinna opierać się na tych trzech filarach. Niestety nie dysponujemy wystarczającymi zasobami finansowymi, by rozwijać te trzy kierunki w sposób dynamiczny.

Co stoi na przeszkodzie? Co stanowi największy problem dla firmy?
Od czasu powołania ZSM Ursus w nowej formie organizacyjnej  borykamy się z długiem w ZUS-ie który powinien zostać w latach 1994-1995 uregulowany jeszcze przez Zakłady Przemysłu ciągnikowego  Ursus. Tak się stało, że dług ten został zabezpieczony hipoteką na chełmińskich nieruchomościach. Syndyk warszawskiego Ursusa spłacił dług, a hipoteka pozostała. Od 20 lat próbujemy ją wykreślić. To ona stanowi dla nas największą przeszkodę w rozwoju. Skutecznie uniemożliwiała. . .

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.