[ATR] Aktualności

ZPL Stankiewicz ze stali Hardox

Data publikacji:

Zakład Produkcji Lemieszy „Stankiewicz” to polski producent części zamiennych do maszyn i urządzeń rolniczych oraz budowlanych z blachy trudnościeralnej Hardox.

Firma powstała w 1994 roku i ma swoją siedzibę w Suwałkach. W 2009 roku nawiązała współpracę ze szwedzką hutą SSAB, światowym liderem wśród dostawców stali o wysokiej wytrzymałości. Od 2011 roku jest członkiem Wearparts Hardox. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 13 osób.

Asortyment obejmuje przede wszystkim części do pługów rolniczych. Wyroby malowane są na kolor szary. W ofercie firmy znajdują się także produkty trudno dostępne, dla starszego typu maszyn różnych marek. Producent stale rozszerza swój asortyment.

– W każdym roku powiększamy swoją gamę wyrobów, o które mamy zapytania. Jeśli nie mamy produktu na magazynie, to go wprowadzamy – mówi właściciel firmy Waldemar Stankiewicz.

Od kilku lat ZPL Stankiewicz produkuje też m.in. lemiesze i elementy ochronne do ładowarek, koparek, równiarek, spycharek i innych maszyn budowlanych.Ponadto firma oferuje usługi takie jak: wypalanie plazmowe, spawanie, frezowanie, wiercenie, dziurowanie, gięcie. Produkty firmy dostępne są w Internecie na stronie internetowej oraz w dużych hurtowniach (np. Agro-Rami). ZPL Stankiewicz działa także na rynkach zagranicznych (np.: litewskim, białoruskim i niemieckim).

Dłuższy okres użytkowania

Do produkcji wyrobów firma wykorzystuje stal trudnościeralną Hardox od 400 do 600 o grubości 3 do 30 mm. – Wszystko robimy z Hardoxa. To dobry materiał szwedzkiej produkcji. Jedną z głównych jego zalet jest mniejsze zużywanie się i odporność na pękanie – tłumaczy Waldemar Stankiewicz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.